fbpx

Гуглити хвороби дітей шкідливо, – вчені

Останнім часом стало популярною тенденцією шукати в мережі симптоми та методи лікування власних дітей без звернення до професійних фахівців.

Про це пише Indepentent.

Такий спосіб “лікування”, як зазначають вчені, може завдати більше шкоди дитині, ніж користі.

Науковці з Американської академії педіатрів розповіли, що гугління симптомів дитини може призвести до непорозуміння між батьками і лікарями, а також до пізнього виявлення діагнозу. Такі висновки спеціалісти взяли із дослідження, в якому брали участь 1385 батьків (середній вік – 34 роки), у яких була хоча б одна дитина у віці до 18 років.

Учасникам дали опис дитини, у якої “був висип і лихоманка впродовж трьох днів”. Потім їх розділили на три групи.

Перша група отримала скріншот з інформацією з інтернету, де була описані симптоми скарлатини в дитини і методи її лікування. В іншій другій групі показали скріншот списку сипмтомів хвороби Кавасакі, а третя група не отримала жодних скріншотів.

Всім учасникам сказали, що лікар діагностував у дитини скарлатину. З першої групи (яка бачила симптоми скарлатини) 90,5 % людей повірили діагнозу доктора. Лише 21,4% з цієї групи відповіли, що запитають думки іншого лікаря. З групи, якій показали хворобу Кавасакі, лише 61,3 % учасників повірили медику. Аж 64,2 % учасників сказали, що звернуться ще й до іншого спеціаліста. З третьої групи, яка не бачила жодних скріншотів, повірили лікарю 81% учасників. 42% з групи сказали, що проконсультуються і в іншого медика.

Доцент ньюйоркської школи медицини Хофстра Норсвел Рус Міланаік говорить, що їхнє дослідження припускає, що хоч інтернет і дає багато переваг, але інтерпретація симптомів через мережу може впливати на довіру між доктором та пацієнтом.

Інтернет – потужний інформаційний інструмент. Але він не здатний думати та розмишляти. Простий набір симптомів у пошуковій системі може не показати реальної медичної ситуації, – коментує експерт.

Батькам, які все одно сумніваються в своїх медиках, вона рекомендує продовжувати шукати іншу думку, але не боятись обговорювати результати інтернет-пошуку з фахівцями.

Читайте також: Ви можете переїхати в це італійське село – і отримати за це 2000 євро! І це не жарт!!!!

Джерело.

You cannot copy content of this page