fbpx
Дозвілля
Говори красиво: 10 українських слів, які збагатять вашу мову

Продовжуємо знайомити вас з особливими українськими словами, які замінять надокучливий суржик у щоденному житті. Здивуйте рідних своєю багатою мовою, пише Радіо МАКСИМУМ.

Поповнюйте свій словниковий запас дивовижними українськими словами, вживайте їх на відпочинку і на роботі, і ви вразите людей своєю начитаністю. Гайда!

ДАЛЕБІ́ – вживайте замість звичних вставних слів правду кажучи, справді, дійсно.

ВЕРЕДЛИ́ВИЙ – який капризує, вередує, постійно має примхи; якому важко догодити. Це слово ідеально характеризує нашу погоду впродовж останніх днів, погодьтеся.

КРАДЬКОМА́ – непомітно для інших; нишком. Поки ви читали, ваш улюбленець крадькома потягнув зі столу шматок ковбаси. Перевірте 😉

ПРИ́КРІСТЬ – те, що викликає негативні емоції, невдоволення. Словом, неприємність. Сподіваємося, у вас жодних прикрощів немає!

ВИ́ТІВКА – щось сказане або зроблене для сміху, розваги, жартома. Саме час щось втнути цікаве, мерщій!

ЗВАБЛИ́ВИЙ – який притягає до себе, викликає захоплення своїми якостями, властивостями, зовнішнім виглядом; привабливий.

МОРІЖО́К – так називають густу, молоду, зелену траву. Ще трішки, і все-все вкриється моріжком. Ура!

ДОШКУ́ЛИТИ – словами або діями вивести з рівноваги, образити, зіпсувати настрій. Ще гарні синоніми: насолити, допекти, дійняти.

ГОСТИ́НЕЦЬ – якась річ або ласощі, які звичайно привозять, приносять або передають як подарунок. Але на гостинець треба заслужити, не забувайте.

ПАЛКИ́Й – який добре горить, швидко займається. Та нас більше цікавить переносне значення: так говорять про людину з надзвичайно гарячим темпераментом, сповнену пристрасті та енергії. Палких вам обіймів та поцілунків =)

Читайте також:  Говори красиво: 10 “весняних” українських слів, які вас надихнуть