fbpx

Говоріть правду, приїжджаючи в Канаду – робот-детектор перевірить вас на чесність

Канадська митна служба приступила до тестування нового робота, що перевіряє щирість в’їжджаючих в країну громадян. Творець унікального «митного кіоску» професор Аарон Елкінс (Aaron Elkins), в даний час працює в Державному Університеті Сан-Дієго, повідомив про завершення роботи над універсальною роботизованою системою AVATAR, що в перекладі абревіатури означає «Автоматизований віртуальний помічник для встановлення істини в режимі реального часу».

Автоматизований комплекс, оснащений численними сенсорами і датчиками, що дозволяє оцінювати дані про мету приїзду пасажирів та терміни перебування на території держави з точки зору правдивості наданої перевіряючому інформації.

Читайте також: Безвіз із ЄС: Клімкін розповів, які документи будуть потрібні на кордоні

Варто зауважити, що робота митників включає багато завдань: митний контроль за переміщенням через митний кордон різних вантажів, перевірка правильності заповнення декларацій. В цьому контексті дуже доречна допомога досвідчених митних брокерів компанії impariant.com.ua. А ще одне важливе завдання – недопущення ввозу чи вивозу заборонених предметів, а також в’їзду підозрілих потенційно небезпечних осіб. Саме це і є метою створення системи AVATAR.

Робота унікального пристрою дозволить в майбутньому повністю автоматизувати процедуру проходження митного контролю, позбавивши контролюючі міграційні потоки Служби від необхідності задіяти великі штати співробітників для обслуговування пропускних пунктів в аеропортах, на залізничних станціях і пунктах прикордонного контролю. Позбавлений необхідності відпочинку, робот без перерв на обід проводить анкетування мандрівників з метою виявлення потенційно небезпечних осіб, що намагаються приховати інформацію від контролюючих органів під час перетину прикордонної риси.

Відмітна особливість робота-митника AVATAR полягає в тому, що він вміє моментально відрізнити брехню від правди, «зчитуючи» фізіологічні показники особи, які в рамках проведеного інтегрованим програмним забезпеченням аналізу дозволять ідентифікувати брехуна за лічені секунди. Найменші зміни фізіологічного стану, чи то спотворений від незручного питання голос, бігаючі очі або нервові жести, будуть зафіксовані роботизованим пристроєм за допомогою вбудованих камер, сенсорів і датчиків, протестованих на здатність визначати поточний психофізичний стан людини в ході тривалих випробувань в лабораторних умовах.

За словами Елкінса, робот в змозі визначити навіть «коли ви рухаєте пальцями ніг», а за рахунок опробованого програмного комплексу своєрідного «віддаленого поліграфа» може виявити зміни в позі, інтонації і поведінці навіть у натренованого співробітника спецслужб. Сьогодні AVATAR проходить комплексні випробування в реальних умовах діючих контрольно-пропускних пунктів у канадських аеропортах і на прикордонних постах, після чого, проаналізувавши результати роботи «залізного митника», розробник і місцева влада ухвалять рішення про розширення сфери застосування унікальної розробки.

Читайте також: НБУ змінив правила: як тепер провозити валюту через митницю

Джерело.

You cannot copy content of this page