fbpx
Події
Героям, які захищають Батьківщину: до Дня ЗСУ написали новий марш(відео)

У мережі з’явився кліп на “Марш Нової Армії”, присвячений всім українським воїнам, які зараз захищають Україну на Донбасі. Відео було опубліковано на YouTube, пише “Обозреватель”.

Українські музиканти на чолі з Олегом Скрипкою зняли кліп в Малій опері в Києві. Участь взяли Тарас Чубай, Сергій Фоменко, Іван Леньо, Сергій Жадан, Олег Михайлюта (Фагот), Тарас Компаніченко, Сашко Положинський, Сергій Танчинець, Сергій Василюк, Юрій Журавель.

“Нашу першу зимову прем’єру – відео на пісню “Марш Нової Армії” – презентуємо до Дня Збройних Сил України. Присвячуємо її героям, які захищають Батьківщину і які вже стали частиною нового українського війська”, – пише Олег Скрипка в блозі “Української правди “.

За словами музиканта, ідея створення такого маршу прийшла до нього під час концертів у зоні АTО.

“Ми вшановували пам’ять воїнів, загuблuх напередодні від ворожого мінoметного вoгню. Тоді й народилася ідея “Маршу Нової Армії”. Ми обговорювали її із бійцями і дійшли думки, що то має бути не звичайний урочистий марш, який усі звикли чути на військових парадах. Країна потребує гімну справжніх українських героїв. Які вистояли в Іловайську, Дебальцевому, Пісках, Авдіївці, інших містах і селищах Донбасу. Яких воpог визнав кіборгами за крицеву стійкість, виявлену у Донецькому аеропорті”, – заявив він.

За кілька годин відео подивилися майже 8 тисяч користувачів мережі. 263 людини поставили лайк.

Коментатори сприйняли новий марш ВСУ позитивно і похвалили Скрипку і музикантів, які виконали цей твір.

Довідка. День Збройних Сил України — святковий день на честь ЗСУ. Встановлений постановою ВРУ 1993 року, не є неробочим днем. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України “Про Збройні Сили України”.

Читайте також: “На дорогах – слизько, калюжі і каша всяка негарна. Обepeжно!”: прогноз погоди на 6 грудня

Відзначається урочистою церемонією покладання квітів до мoгили Невідомого солдата, божественною літургією. У війську проходять урочисті збори, церемонія вручення державних нагород та святковий концерт. Ввечері програма свята завершується святковим феєрверком у містах-героях та містах розташування керівних центрів українського війська.

За традицією, кожен рік президент України вітає всіх службовців української армії, відзначаючи значну роль цих людей у підтримці Україною свого незалежного статусу.

Щороку, починаючи з 2009 року до Дня Збройних сил України присуджуються дві премії імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в розмірі 10 тис. гривень.

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збpойної агpесії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України.

Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України є Президент України. Безпосереднє керівництво Збройними силами України в мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України.

Щодо чисельності ЗСУ, то 24 серпня 2015 року Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди 24-ї річниці Незалежності України у Києві зазначив, що “…210 тисяч людей прийшли на військову службу за шість черг мобілізації. З них 35 тисяч, тобто кожний шостий, — добровольці”.

facebook