fbpx
Події
Футболять російський танкер: тепер портовики в Амстердамі відмовилися розвантажувати судно з дизельним паливом рф

Працівники порту Амстердама відмовляються розвантажувати танкер із російським дизельним паливом, від якого раніше відмовилися портовики у Швеції.

Про це повідомляє нідерландський телеканал NOS, пише “Європейська правда”.

Згідно п’ятого пакету санкцій, російські кораблі або судна, пов’язані з росією, що плавають під прапором іншої країни, не можуть швартуватися будь-де в Європі. Танкер Sunny Liger ходить під прапором Маршаллових островів і не підпадає під санкції.

Проте, він не зміг вирушити до Швеції, бо шведські докери не хотіли його розвантажувати. Те саме зараз відбувається в Амстердамі – минулої ночі корабель кинув якір біля берегів Нідерландів і мав намір зайти до порту Амстердама, але співробітники порту відмовляються його розвантажувати.

Вантаж корабля викликає суперечки через війну в Україні.

Профспілка FNV Havens переконала зацікавлені сторони відмовити кораблю у доступі до порту Амстердама.

Вчора профспілка звернулася з таким самим закликом до портових робітників у Роттердамі.

За даними порту Амстердама, термінал та інші пов’язані з портом компанії, такі як буксири та лоцмани, повинні вирішити, чи хочуть вони вивантажити вантаж із корабля.

Муніципалітет Амстердама, єдиний акціонер порту, вважає за небажане розвантаження Sunny Liger в порту Амстердама. “Ми підтримуємо працівників порту”, – сказав представник мера. Муніципалітет чекає консультацій з усіма сторонами, перш ніж вживати будь-яких заходів.

Фото: scooptrade.

05/01/2022