fbpx
Події
Форель з Карелії залишилася без імпортних комбікормів через санкції

Рибальницькі господарства Карелії, де вирощують до 70% російської форелі, зіткнулися з нестачею комбікормів після того, як постачальники з Норвегії, Данії та Фінляндії відмовилися від співпраці, повідомив 5 квітня “Комерсант в Санкт-Петербурзі”.

Це вдарить по собівартості вітчизняної форелі, вважають експерти.

За словами міністра сільського та рибного господарства Республіки Карелія Володимира Лабінова, цей регіон є основним постачальником форелі в росії. Загальний обсяг рибних кормів, що споживаються, звідти — близько 50 тис. тонн на рік, з яких 85% були імпортними. Вітчизняні виробники комбікормів є у Петрозаводську та Білгороді, але сумарно вони зможуть виробляти не більше 23 тис. тонн на рік.

Як потенційних партнерів карельські рибники розглядають Білорусь, Туреччину та Іран. Проблему необхідно вирішити за два місяці, щоб вирощування риби не було під загрозою, наголосили у карельському мінсільгоспі.

Експерти вважають, що до кінця року ціна на форель значно зросте через порушення в логістичних ланцюжках, скорочення обсягу постачання кормів та відсутність грошей на передоплату кормів. «У зв’язку з тим, що сезон у лютому закінчився, ціни на свіжу рибу виросли десь на 10–15%, так буває щороку, і зараз ми не пов’язуємо це зі зростанням курсу валюти. А ось до кінця року ми очікуємо на підвищення ціни: корм подорожчав, решта засобів виробництва теж подорожчала», — розповідають рибники.

Фото: ytimg.

05/21/2022