fbpx
Дозвілля
Фермер із Закарпаття виготовляє олію з гарбузового насіння: разом із сім’єю вирішили продовжити давні традиції села

Фермер Бейла Бачкаї із закарпатського села Соловка спочатку виготовляв тільки соняшникову олію на сімейній фермі, а згодом асортимент олій почав урізноманітнювати.

Тепер чоловік виготовляє ще й олію з насіння гарбуза. А найближчим часом планує почати виробництво олії з виноградних кісточок. 

Фермер каже, що відроджує традиції села, адже олію тут виготовляли здавна.

“Ми займаємося фермерством з 1987 року. На 5 гектарах землі вирощували зернові, картоплю, сорго та інші культури. Раніше в селі Соловка люди традиційно вирощували соняшник і виробляли соняшникову олію для власних потреб. Хоча соняшник вирощувала більшість селян, чавив олію один чоловік. Коли його не стало, рідні продали все обладнання. У 2016 році у мене з’явилася можливість купити прес. І тоді ми разом із сім’єю вирішили продовжити давні традиції”, – поділився фермер.

Бейла має власну зерноочисну машину, а от комбайн для збору соняшника орендує у сусідньому селі.

Для свого виробництва чоловік відбирає лише якісну сировину, а також зазначає, що виготовлення олії – це довгий процес.

“Ми працюємо протягом усього року. Результат отримуємо не відразу. Адже, щоб олія була чистою, потрібно зачекати, щоб вона осіла. Зазвичай це займає від 8 до 10 днів. Утім, у прохолодну погоду процес може тривати й 14 днів”, – розповідає фермер.

Чоловік також допомагає чавити олію й сусідам. Заохочує їх також займатися вирощуванням соняшника.

Наразі фермер вже навіть не рекламує свою продукцію, адже постійних покупців у нього вдосталь, йому довіряють, а це найкращий результат для нього.

“Моя праця має сенс, це вся моя робота за рік”, – каже Бейла.

Раніше на воротах у фермера висіла вивіска, що у них можна придбати олію, бо колись її було багато, а люди про це не знали, але зараз чоловік уже не рекламує свою продукцію, адже покупців вдосталь, бо є попит.

Їхній невеликій сім’ї поки вдається самостійно справлятися з виробництвом.

Фото: Суспільне Закарпаття