fbpx

Експерти розповіли, в чому українцям вигідніше зберігати вклади

У травні в українських банках спостерігалося різке здешевлення депозитів у гривні. Зокрема, за вказаний період вони обвалилися більше, ніж за перші три місяці 2016 року. Крім того, гривневі вклади за місяць знизилися втричі до валютних.

Про це повідомляє ЛІГА.net.

У травні ставки за гривневими вкладами знизилися на 0,44-1,55 процентних пункту (до 9,49-17,88% річних). За перший квартал їх прибутковість впала на 0,33-0,93 процентних пункти.

Різке зниження ставок по депозитах у гривні обумовлено в першу чергу висновком з ринку банків, які пропонували завищені ставки по депозитах – “Фідобанк” і банку “Михайлівський”. Ці фінустанови залучали депозити під 25-27% річних.

Приплив гривень в банківську систему також прискорив падіння ставок. За даними Національного банку, обсяг депозитів фізичних осіб у гривні в квітні виріс на 2,3% (до 187,6 млн гривень).

Однак незважаючи на різке зниження процентних ставок по депозитах у гривні, вони не досягли докризового рівня і залишаються дорожче на 1,06-2,6 процентних пункту, ніж у травні 2013 року.

Що стосується валютних вкладів, то вони подешевшали втричі менше, ніж гривневі. Ставки по депозитах у валюті в травні знизилися на 0,12-0,53 процентних пункту (до 2-6,51% річних). Те, що валютні депозити дешевшають повільніше, пояснюється мінімальним зростанням кількості вкладів у доларах США і євро.

Як повідомлялося раніше, в березні депозитний портфель банківської системи України зменшився на 0,9% або на 6 586 млрд гривень.

Джерело.

You cannot copy content of this page