fbpx
Без рубрики
Експерт розповів, як в Україні отримати дозвіл на придбання зброї для захисту житла (відео)

В Україні можна цілком легально придбати зброю для захисту свого житла, однак тільки з розряду мисливських рушниць або карабінів.

Про це в ефірі телеканалу “Соціальна країна”, відповідаючи на питання “Обозревателя”, розповів глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

За словами фахівця, пересічний громадянин України може отримати дозвіл тільки на володіння двома видами мисливської зброї.

“У нас сьогодні громадяни України можуть на легальних умовах придбати у власність всього лише мисливську зброю. Навіть травматичну зброю тільки для окремих категорій. Тобто сьогодні можна придбати або мисливську рушницю, або мисливський карабін”, – наголосив експерт.

Читайте також: Бойовик у Львові: таксист зв’язав п’яного поліцейського, що погрожував йому зброєю (фото)

Як пояснив Учайкін, куля карабіна може зрикошетити або вистрілити далі, ніж очікує стрілок, тому використовувати його в місті небезпечно. А ось мисливська рушниця, помпова, не помпова рушниця і напівавтоматична більш підходять для захисту житла. Для того, щоб придбати її, необхідно зібрати необхідні документи і звернутися в дозвільну службу.

“Для того, щоб отримати необхідний дозвіл, потрібно звернутися до дозвільної службі за місцем вашого проживання, заповнити заяву-анкету встановленого типу на вид зброї, яку ви вибрали. Вам скажуть, які документи ви повинні зібрати: довідка про освіту, медична довідка та поліс про страхування цивільної відповідальності. Все це збирається, приноситься в дозвільну службу, вони вам видають “Дозвіл на придбання зброї”, – заявив глава асоціації.

“З цим дозволом ви йдете в магазин зброї і купуєте обрану зброю. Там дозвіл розривають на дві частини, корінець залишають у себе, розписують в обліковій книзі, а вам видають інший корінець. Ви з ним і цією зброєю повертаєтеся в службу, а вони кажуть, мовляв, давай, друже, тихенько зберігай її у себе в сейфі, і ми тобі через деякий час випишемо дозвіл на право носити та зберігати цю зброю. Оформлення займає приблизно до місяця”, – додав він.

Джерело.