fbpx

€15000 за переїзд на Сардинію: місцевий уряд італійського острова пропонує гранти тим, хто зважиться переїхати

Регіональна італійська влада готова платити до 15 000 євро за переїзд на Сардинію.

Проте чи все так просто?

Приблизно 200 тисяч італійців щороку залишають малу батьківщину, щоб переїхати до більшого міста. Це й не дивно, адже в селах та невеликих поселеннях, як правило, менше роботи та погана інфраструктура. Статистика показує, що близько 2,5 тисяч населених пунктів можуть спорожніти найближчим часом, а частина з них уже втратила своїх мешканців.

Втім, ця проблема добре відома регіональній владі. Щоб виправити ситуацію, вони готові витрачати мільйони євро на програми відновлення населення. Аналогічну політику проводить і найпопулярніший курортний острів Сардинія. І хоча у сезон тут бувають натовпи туристів, місцева молодь масово покидає рідні краї та переїжджає у великі міста чи материк. Крім того, на Сардинії найнижча народжуваність в Італії. Тому влада острова вирішила виділити 45 млн євро на те, щоб спонсорувати переїзд на Сардинію.

Будь-хто, хто завжди хотів жити на Сардинії, тепер має шанс отримати від місцевих чиновників чималу суму грошей. Уряд острова готовий платити до 15 тисяч євро на душу населення тим, хто хоче купити чи відремонтувати тут будинок. Виходячи з виділеного бюджету, виходить, що програма розрахована на 3 тис. осіб. Однак не все так просто, оскільки план влади передбачає низку вимог.

Субсидія доступна лише для людей, які зареєстрували місце проживання у невеликому муніципалітеті на Сардинії або переїжджають на острів протягом 18 місяців після покупки будинку чи квартири. При цьому обрана нерухомість має перебувати у селі чи муніципалітеті з населенням не більше ніж 3000 осіб. Також передбачено, що виплата не може перевищувати половини загальної суми витрат на придбання або ремонт житла. Тому ця програма підійде не всім. Зазначається, що пропозиція уряду має бути ухвалена до кінця 2024 року.

Регіональний президент Крістіан Солінас вважає, що цей захід необхідний для того, щоб обмежити відтік населення із сільських районів Сардинії. Вона ж дозволить дати перспективи молодим людям із невеликих громад. А кілька років тому італійське село Самбука-ді-Сицилія привернула до себе увагу тим, що в ньому продавали будинки лише за 1 євро. Як і у випадку із Сардинією, причиною такої щедрості став відтік мешканців.

You cannot copy content of this page