fbpx
Перейти до вмісту

Диво – Німеччина схвалила постачання бронетехніки Україні!

Раніше , за даними видання WELT AM SONNTAG, німецький уряд блокував ці спроби, що почалися ще у 2019 році. В уряді Ангели Меркель не хотіли схвалювати рішення, вважаючи, що це зашкодить діалогу з Росією. Після радикальної зміни політики Німеччини з початком повномасштабного вторгнення, в уряді Олафа Шольца все одно досі відмовлялися говорити про постачання артилерії чи танків.

Як зазначає видання, вочевидь на зміну позиції уряду вплинуло і враження від війни в Україні, і тиск з боку західних союзників. 30 березня міністерка оборони Крістіне Ламбрехт говорила зі своїм американським колегою, а також під час візиту до Вашингтона телефонувала міністру оборони України. У четвер в німецькому Міноборони повідомили у Прагу, що уряд схвалить передачу БМП Україні.

SPIEGEL за своїми джерелами пишуть, що цього разу згода від Берліна надійшла дуже швидко – чеська компанія, яка є нинішнім власником БМП, надіслала свій запит 24 березня.

Йдеться про 56-58 БМП (PbV-501, раніше відомі як БМП-1), що оснащені гарматою і кулеметами.

БТРи наприкінці 90-х років були передані Швеції, а потім – продані чеській компанії, яка тепер хоче продати їх Україні. Для цього необхідно було отримати згоду Німеччини як країни походження.

Коли БМП можуть опинитися на території України – невідомо, але цей процес однозначно займе декілька тижнів, тому що спершу техніку потрібно буде перевірити і полагодити, пише Новинарня.

Фото: УП.

04/01/2022

Позначки:

You cannot copy content of this page