fbpx
Дозвілля
Дитина від трьох батьків

У Києві в клініці репродуктивної медицини “Надія” впроваджено інноваційний репродуктивний метод “дитина від трьох батьків”

Ця технологія дає шанс народити здорових дітей жінкам із важкими генетичними (мітохондріальними) захворюваннями, які спричиняють інвалідність чи є несумісними з життям, пояснив директор клініки Валерій Зукін, повідомляє УНІАН.

“Вдалося досягти вагітності завдяки пронуклеарному перенесенню ядер батьків до енуклейованої (позбавленої власного ядра) донорської яйцеклітини, так званого методу “дитина від трьох батьків”. У мітохондріях – 37 генів, мутації у яких є причиною широкого спектру порушень – від розумової відсталості до нервово-м’язових захворювань”, – зазначив він.

За словами Зукіна, технологія пронуклеарного перенесення ядер полягає у тому, що яйцеклітини генетичної матері (яка має мітохондріальні захворювання) та здорові яйцеклітини донора запліднюють спермою батька. Після того, як ядра клітин починають ділитися, з одноклітинного ембріона донора видаляють запліднене донорське ядро клітини і переміщують на це місце ядро генетичних батьків дитини.

Читайте: ВІДЕОХІТ, ДО СМІХУ ЧИ СЛІЗ: ДИТИНА КИНУЛА ОБРУЧКИ ПІД НОГИ НАРЕЧЕНІЙ (ВІДЕО)

Він підкреслив, що технологія також може застосуватися у пацієнтів із порушеннями раннього етапу розвитку ембріонів.

“Саме до цієї категорії належить перша пацієнтка клініки, якій було здійснено пронуклеарне перенесення ядер. Цей метод дозволяє мати дітей тим жінкам, яким природа заважає”, – сказав директор клініки.

Джерело.

Реклама