fbpx
Дозвілля
Дворічний забіяка

У нашій сім’ї ріс забіяка. Мені було дуже важко з цим змиритися, тому що я сильно пишалася собою за виховання своєї дитини ненасильницькими методами та техніками, які я так досконало вивчила і використовувала.

Минулого тижнями їздили у місцевий книжковий магазин. Я стала свідком ситуації, яка перенесла мене на тридцять років назад.

Маленький хлопчик років двох підійшов до дівчинки такого ж віку у дитячому відділі та вдарив її книгою по голові. Ви самі можете здогадатися, що було далі. Мама хлопчика була дуже збентежена і просила вибачення від усього серця, стаючи між дітьми. Дівчинка, яку вдарили, заливалися гіркими слізьми, а її мама заспокоювала маля та була дійсно засмучена. І так далі.

Кожний з нас, хто мав хоч якесь відношення до такого випадку, в цю хвилину згадав масу яскравих митей і з задоволенням усвідомив, що він уже не батько дворічного забіяки.

Проста правда полягала у тому, що діти досить швидко переростають такі періоди. І потрібно зауважити, що, не зважаючи на всі поради професіоналів та друзів, не існує конкретних інструкцій як з цим боротися. Проте є кілька речей, які я перевірила на власному досвіді.

Необхідно залишатися спокійним і послідовним у власних реакціях.

Бажання вдарити або будь-який інший прояв агресії не є нормальними.

Зазвичай подібні ситуації включають наступні елементи:

Діти втомлені

Дітям бракує словникового запасу, щоб справитися з чимось

Діти часто перезбудженні

Діти абсолютно не вміють ділитися своїми улюбленими іграшками (і не повинні)

Діти в принципі не вміють ділитися (розвивається в 3 роки)

У дітей накопичується більше агресії в маленьких приміщеннях і приватних будинках

Якщо ваша дитина напала на іншу, то у вашій відповідальності реагувати швидко, суворо та послідовно, не зважаючи на те, була вона спровокована чи ні.

Не потрібно уникати подібних соціальних ситуацій, тому що ваш малюк повинен навчитися ПРАВИЛЬНО соціалізуватися з іншими дітьми.

Візьміть до уваги те, що деякі ігрові групи ніколи не спрацюють, і це нормально.

Ключовим, з моєї точки зору, є терпіння і збереження почуття гумору. Хоча ми всі переконані, що виховуємо ідеальну дитину, нам все одно доведеться спуститися з небес і зрозуміти, що їм всього два і це також мине.

Читайте також: Чому варто відмовитися від куріння? Відео, яке змушує задуматися

Джерело.