fbpx

Два золотих правила сну: дoтримуйтeсь їх, щoб пoвнoцінно відпoчивати вночі

Якщо ви не можете виспатися навіть, коли проводите в лiжку 7-8 годин, – це свідчить про проблеми зі сном. Є два золотих правила сну, яких слід дотримуватися, щоб бути бадьорим щоранку, пише Радіо Максимум

Дотримуйтесь їх, щоб повноцінно відпочивати вночі.

Лягайте спати до 23:00

Це одне з головних правил здорового сну. Вчені довели, що наш організм виробляє мeлaтонін (гopмон сну) в період з 22:00 до 00:00, тому в цей проміжок часу легше заснути.

Вам потрібно обчислити, коли потрібно прокидатися та заснути не менше ніж за 7,5 годин до цього. Лягайте спати не пізніше о 23:30, щоб за 30 хвилин ви ще встигли заснути. Якщо ви будете лягати пізніше, то скільки б не тривав ваш сон, а виспатися буде в рази складніше.

Цикли сну

Найголовніша таємниця висипання – це цикли сну. Всього існує 5 циклів і тривають вони по 90 хвилин, тобто 7,5 годин. Для того, щоб виспатися, ви повинні пройти всі стадії сну і спати не менше зазначених годин.

Перша стадія сну знаходиться на межі між сном і неспанням. У цьому циклі вас легко розбудити за допомогою шуму або гучних розмов поруч. Друга стадія настає тоді, коли мозкові хвилі сповільнюються, а рух очей припиняється.

Третя і четверта стадія – глибокий сон, під час якого ми не бачимо сни, а всі процеси в організмі зупиняються.

П’ята стадія (або REM-стадія) потрібна мозку для обробки всієї інформації, яку ви сприймали протягом дня. Саме на цій стадії й потрібно прокидатися. Під час неї ритм серця частішає, тиск підвищується й організм сам готується до пробудження.

You cannot copy content of this page