fbpx
Події
Два друга-захисника, які віддали життя за Україну в один день

Старший солдат Олександр Павленко та солдат Андрій Гнідець, обороняли Харківщину з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

На другий день війни, 25 лютого чоловіки вже збирали валізи і прийшли до війккомату. Чоловіки були призвані за мобілізацією в один з підрозділів Нацгвардії у Харкові.

«Саша подзвонив Андрію і сказав: «Я йду служити. Ти зі мною?». Андрій сказав: «Так». Мій Саша був справжнім чоловіком, він не міг ховатися і боятися», – розповідає його дружина Олена Павленко.

Олександр та Андрій як справжні друзі проходили службу в одному підрозділі і знаходились на одній позиції. 23 квітня російські окупанти вели прицільний обстріл позиції українських захисників поблизу міста Балаклія. 40 хвилин під щільними обстрілами гвардійці відбивали атаку, поки їх накривала крупнокаліберна артилерія. Один з російських снарядів потрапив у бліндаж де знаходились побратими. Старший солдат Павленко та солдат Гнідець отримали поpанення несумісні з життям.

Ми разом із родинами загuблих глибоко сумуємо за непоправними втратами. Будемо пам’ятати про Захисників і ціну, яку вони заплатили за волю України!

Національна гвардія України