fbpx
Події
Дружина Нищука померла через добу після прем’єри вистави про вчинки, який був її “оберегом”

Більшість друзів Оксани, кажучи про неї як про актрису, згадують в першу чергу її дебютну роботу в театрі – роль Мавки у виставі «Лiсова Пiсня». А столичні театрали добре пам’ятають її за кількома ролями в постановках з спільних Богданом Ступкою.

Актор Олексій Богданович розповів, що Ступка дуже трепетно ставився до Оксани: «Богдан Сильвестрович опікувався її по-батьківськи з тих пір, як вона прийшла до нас в Театр ім. Івана Франка. Оберігав її від кількостей колег і тієї жорсткої конкуренції, яка завжди панує в будь-якому театрі. Він бачив і розумів, що вона дуже ранима, але при цьому хороша драматична актриса. До того ж вони майже земляки: Оксана родом з Коломиї, Ступка – зі Львова ».

Після смерті Богдана Сильвестровича спектаклі, в яких він грав, були зняті з репертуару, і це стало причиною того, що актриса рідко з’являлася на сцені.
А після того як Нищука призначили міністром культури, припинив своє існування і спектакль «Ассо та Піаф», який йшов в театрі «Сузір’я» – Оксана там грала разом з чоловіком.

Читайте також: У КИЄВІ ПОПРОЩАЛИСЯ ІЗ ДРУЖИНОЮ МІНІСТРА КУЛЬТУРИ ОКСАНОЮ БАТЬКО-НИЩУК (ФОТО)

 «Героїні важко підібрати роль, та й вона завжди дуже серйозно ставилася до тих сценаріїв, які їй пропонували. Все було не те, – згадує її однокурсник актор Анатолій Суханов. – Оксана була зіркою нашого курсу. Ще будучи студенткою, вона вже грала Мавку. А це велика рідкість, щоб актор, будучи ще студентом, відразу опинявся в головній ролі. Вагітність Оксани якраз припала на цей період. Ми всі знали про її положенні і тому слова її героїні: «Я ношу в серці те, що не вмирає» по-сприймали особливому. Та й Оксана сама ставила так акцент, що мова у неї йшла не про свободу, а про майбутню дитину ». За словами Олексія Богдановича, Мавку-Нищук важко дався перехід до вікових ролей. «Вона не могла змиритися, що їй вже потрібно грати мам, а не дочок», – Каже Богданович.

Останньою роллю-Нищук в театрі стала робота у виставі «Санація» за п’єсою Вацлава Гавела, прем’єра якої відбулася на початку цього літа.

«Вона повинна була якраз в кінці минулого тижня виїхати з цією постановкою на гастролі до Чехії. Їй дісталася роль архітектора Луїзи, яка, як і інші герої п’єси, не може влаштувати своє особисте життя.

А буквально днями вона до мене підходила і пропонувала заново поставити спектакль «Украдене щастя». Себе вона бачила в ролі головної героїні Анни, а мене – в ролі Миколи Задорожного, який свого часу грав Богдан Ступка. Оксані був близький дух Західної України, описаної Іваном Франком в цій драмі. Пам’ятаю, ми дуже часто просили її заспівати коломийки, яких знала безліч.

На жаль, більше ми їх не почуємо … »

oksana_batko-nyschuk88_-read-only

Джерело.

Реклама