fbpx
Дозвілля
Досі спите поряд з мобільним телефоном?

Чи погано спати поряд з мобільним телефоном? Якщо ви не хочете вимикати мобільний телефон на ніч, принаймні намагайтеся від’єднати його від Інтернету й класти телефон за метр від ліжка.

У світі, у якому ми живемо сьогодні, використання мобільного телефону набуває все більш важливого значення. Такого важливого, що ми не залишаємося без нього 24 години на добу. Ми не вимикаємо його протягом всього дня, а коли лягаємо спати, кладемо поруч. Але така звичка може завдати шкоди здоров’ю.

Якщо ви, як і мільярди інших людей, спите, поклавши свій мобільний телефон поруч із ліжком, це може бути причиною багатьох проблем (зараз непомітних) для вашого здоров’я. Випромінювання, яке продукують смартфони, є дійсно нeбезпечним, і його рекомендують уникати з багатьох причин.

Це правило стосується будь-якого часу вдень, а в ті години, коли ми спимо, розташування стільникового телефона поруч з нами може призвести до нічних жaхiв, безсоння, пробудження серед ночі тощо. Чому це відбувається? Електромагнітне випромінювання спричиняє зміни в системі певних процесів саморегуляції, як-от біоритми або серцеві ритми.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що електронні пристрої загалом (а не тільки мобільні телефони) шкiдливі для організму і можуть збільшити ризик розвитку paку.

Результати дослідження в Австралії показали, що існує важливий взаємозв’язок між використанням смартфонів і бeзпліддям.

У представників і чоловічої, і жіночої статей було виявлено підвищення рівня стресу.

Хоча мобільний телефон має будильник, яким ми зазвичай користуємося, його все ж таки слід вимикати на ніч, тому що він завжди здійснює зв’язок із основними станціями через радіохвилі, навіть тоді, коли ми його не використовуємо. Отже, телефони постійно випромінюють електромагнітні хвилi в навколишнє середовище. І класти цей пристрій поруч з головою під час сну означає наражати свій організм на нeбезпеку впливу цих шкідливих хвиль.

Як і де ви повинні залишити свій стільниковий телефон, коли спите?

Є два способи: перший – вимкніть його і залишіть на звичному місці, натомість використовуйте інший будильник. Другий спосіб – не вимикати, але помістити його у віддаленій кімнаті, наприклад, на кухні або у вітальні.

Крім цього, обов’язково слід пам’ятати про те, що не можна класти під подушку свій мобільний телефон, коли він заряджається. Є багато випадків опіків обличчя та рук через перевантаження і, як наслідок, займання всередині пристроїв. Більшість подушок виготовлені з матеріалу, який займається дуже швидко, і це становить для людини велику нeбезпеку, коли вона спить.

Також небезпечно, коли ми залишаємо стільниковий телефон на тумбі. Це підвищує рівень трuвожності, ми постійно перебуваємо у стані очікування, а отже прокидаємося серед ночі, щоб перевірити електронну пошту або зайти в соціальні мережі. Такі зміни в поведінці та звичках спричиняють стрес, безсоння, погану концентрацію, проблеми розумової діяльності, зниження продуктивності, нічні жaхи, головний біль тощо.

Інші погані звички під час використання стільникового телефону

Не розмовляйте довго по телефону, а якщо час спілкування збільшується, кожні декілька хвилин переміщайте телефон від одного вуха до іншого.
Якщо є така можливість, розмовляйте в системі “вільні руки“, щоб пристрій не знаходився поруч з головою.

Не дозволяйте дітям використовувати стільниковий телефон навіть як іграшку.
Не розмовляйте по телефону там, де сигнал слабкий, тому що прилад буде продукувати потужніші радіохвилі.

Отже, необхідно давати відпочинок своєму стільниковому телефону, і самим також відпочивати від нього. Вночі слід забезпечити собі гарний сон і відпочинок, зарядити батареї, якими користувалися весь день. Краще, щоб стільниковий телефон залишався подалі від нас, поки не встанемо з ліжка (якщо зможемо втриматися від спoкуси) або поки не вийдемо з дому на роботу.

Дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, ви зможете уникнути стресу та дисбалансу рівня нейронів і зберігати високу якість сну.

І не забувайте, що інші пристрої, які є вдома, також шкідливі для здоров’я. Намагайтеся не розташовувати телевізори або комп’ютери у своїй спальні. Якщо ж вони вже там знаходяться, їх потрібно вимикати з розетки перед сном. Вимикайте маршрутизатор, коли лягаєте спати і намагайтеся не використовувати стільниковий телефон перед сном.

Читайте також:ЯК ВИЗНАЧИТИ СТАТЬ МАЙБУТНЬОЇ ДИТИНИ

Джерело.

facebook