fbpx

Долар по 46: МВФ провів стрес-тест для України

Ризики за держборгом і девальвацією зберігаються навіть при виконанні Україною програми співпраці з МВФ, вважають аналітики.

В України зберігаються ризики щодо стійкості державного боргу, а також падіння гривні до 46 грн / долар в разі шокової девальвації. Про це йдеться в аналітичних матеріалах МВФ, пише Finbalance.

На думку експертів фонду, значна невизначеність зберігається навіть після успішного завершення реструктуризації держборгу і буде зберігатися в разі повного виконання програми співпраці з МВФ, особливо в разі різкого погіршення стану зовнішнього середовища.

Аналітики МВФ констатують, що очікуване скорочення держборгу України залишається вразливим до ризику зниження темпів зростання економіки і продовження падіння курсу нацвалюти.

Так, в разі теоретичної шокової девальвації гривні темпами 2014 року, долар виросте з 27,5 грн в 2016-му до 45,9 грн у 2017 році. Банки знову отримають збитки, і владі доведеться їх підтримувати за рахунок бюджету. Через це держборг у 2017 році зросте до позначки 116% ВВП і більше 160% ВВП – в 2018 році.

Читайте також: Банківський прогноз на осінь: коротко про депозити, кредити і курс долара

Аналіз і дані стрес-тесту в Україні:

dok

dok1

dok3

Джерело.

 

You cannot copy content of this page