fbpx

Долар по 40 грн. на чорному ринку – реальність. НБУ різко підвищив офіційний курс долара на 25%

Сьогодні о 9:00 Національний банк України скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/дол. США для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

Фіксація курсу з перших годин повномасштабної війни на рівні 29,25 грн/дол. США допомогла забезпечити стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації курсу й сьогодні залишається стабілізатором економіки. Проте, враховуючи суттєві зміни економік України та світу, що відбулися за п’ять місяців війни, рівень фіксованого курсу вимагав корегування.

“Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни”, – наголосив Голова НБУ Кирило Шевченко.

Корегування курсу допоможе:

– підвищити конкурентоспроможність українських виробників, збільшити приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами;

– зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення;

– мінімізувати спекулятивну складову поведінки учасників ринку та стабілізувати очікування;

– підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Корекція офіційного курсу гривні матиме обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін. Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні.

Важливо! Умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому й безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними:

– продаж та купівля валюти банками під заявки клієнтів у безготівковому сегменті валютного ринку й надалі здійснюватиметься за курсом, який не може більш як на 1% відхилятися від офіційного;

– курс продажу валюти в готівковому сегменті валютного ринку як і раніше визначатиметься попитом та пропозицією на ньому.

Національний банк також ухвалив рішення про додаткові заходи для збалансування попиту та пропозиції на валютному ринку. Вони стосуються:

– дозволу банкам продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням її на депозит на строк від трьох календарних місяців у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті) без права дострокового розірвання;

– окремих заходів для мінімізації витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрямки.

– зміни алгоритму розрахунку лімітів відкритої валютної позиції банками для зменшення потенційного попиту на іноземну валюту.

Національний банк України

You cannot copy content of this page