fbpx

Долар може подешевшати ще на 1,5 грн

До кінця цього тижня долар продовжить дешевшати. Про це Gazeta.ua розповів старший аналітик “Альпарі” Вадим Іосуб.

“За минулий тиждень офіційний курс долара знизився з 26,63 грн до 26,56 грн, або на 0,3%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку знизилися з 26,25/26,58 до 26,15/26,51. Сприятливі для гривні зовнішньоекономічні фактори поки зберігаються. Протягом цього тижня національна валюта може продовжити своє помірне зміцнення”, – говорить аналітик.

За інформацією Нацбанку, зміцнення гривні пов’язане зі зростанням пропозиції іноземної валюти і ослабленням попиту на неї.

Читайте також:  Курс долара в Україні зріс після довгого падіння

“Нацбанк у своєму інфляційному звіті за перший квартал звертає увагу на поліпшення цін для українських експортерів. В першу чергу, мова йде про високі ціни на сталь, залізну руду і зерно. Природно, сприятлива ситуація не триватиме вічно. Починаючи з середини другого кварталу, можна очікувати здешевлення залізної руди на тлі скорочення імпорту Китаєм. А також збільшення пропозиції з боку США, Австралії та Бразилії. Прогноз регулятора означає, що гривня буде продовжувати зміцнюватися як мінімум до середини або навіть до кінця літа. За цей час долар може впасти в ціні ще на 1-1,5 гривні”, – додав Вадим Іосуб.

You cannot copy content of this page