fbpx
Без рубрики
До сліз. Відомі українці зворушливо прочитали лист Сенцова (відео)

Українські письменники, актори і спортсмени виступили на підтримку політв’язня – режисера Олега Сенцова, який вже понад 900 днів перебуває в російській в’язниці.

У створенні відео взяли участь відомі українці – письменники Сергій Жадан та Андрій Курков, гімнастка Ганна Різатдінова, актор Олексій Вертинський, музикант Андрій Хливнюк та інші.

Сенцов написав листа ще в серпні цього року.

Наводимо повний текст листа Сенцова:

“Усім, кому це цікаво!

Третій рік я сиджу в російській в’язниці. Третій рік проти моєї країни ведуть війну. Ворог воює підло, нишком, роблячи вигляд, що він тут ні при чому. Йому ніхто вже не вірить, але це його не зупиняє. Війна не буває красивою, але правда все одно за нами – ми ні на кого не нападали, ми захищаємося. Але крім цього, головного ворога, якого всі знають і який ззовні, є й інші. Вони дрібніші, але вони всередині, тут під шкірою, вони майже свої. Але вони не за нас, вони за себе. Хтось залишився від старих часів, хтось просто хоче жити по-старому, але під новою особистої. Не вийде. І у того великого й у цих поменше – цілі різні, але нам з ними не по дорозі. І я не буду говорити, що ми подивимося хто кого. Я і так знаю, хто переможе. Прагнення до свободи і прогресу не зупинити.

Нас багато в полоні в Росії і ще більше на Донбасі. Когось вже звільнили, інші чекають і сподіваються. У кожного своя історія і умови утримання. Хто-то на полонених піариться, хто реально працює. Ставати більш відомим ув’язненим, щоб тебе обміняли швидше за інших – це не той шлях, яким я хотів би пройти. Я не хочу тягнути ковдру на себе. Я хочу залишитися просто прізвищем в загальному списку. Навряд чи мені запропонують вийти останнім, але це був би хороший вибір.

Тут – ми обмежені. І навіть не свободою – цього вже не відняти, а тим, що мало що можемо зробити для країни. Точніше можемо зробити тільки одне – триматися. Не треба нас витягувати будь-якою ціною – перемога від цього не наблизиться. Використовувати нас як зброю проти ворога – так. Знайте, що ми не ваше слабке місце. Якщо нам судилося стати цвяхами кришку труни тирана, то я хотів би бути таким цвяхом. Просто знайте, що цей цвях не зігнеться.

Слава Україні!

Олег Сенцов, серпень 2016″

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд РФ визнав українського кінорежисера Олега Сенцова винним в організації терористичного угрупування і засудив його до 20 років колонії суворого режиму.

Читайте також:  Я цвях, що не зігнеться, – Сенцов відповів на заяви Савченко (лист)

Джерело.