fbpx
Здоров'я
До лікаря звернулися лише на 4-й день: в Україні виявили новий випадок правця

Міністерство охорони здоров’я зафіксувало новий випадок правця у нещепленої дитини. Семирічна Віка з Хмельницького поступила до міської лікарні 4 вересня, коли почали проявлятися симптоми хвороби. Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я, поранився дитина ще 31 серпня, пишуть “Факти”.

Батьки не звернулися до лікарів, профілактичне щеплення після тpaвми не робили. В процесі збору анамнезу з’ясувалося, що дівчинку батьки взагалі ніколи не прищеплювали. Дитині був введений протиправцевий імуноглобулін, потрібну кількість препарату було спеціально направлено до Хмельницького.

МОЗ запевняє, що в Україні є достатня кількість людського противоправцевого імуноглобуліну європейського виробництва, який рекомендований для лікування правця основними міжнародними протоколами, має прекваліфікацію ВООЗ і GMP.

Незважаючи на це, МОЗ отримало інформацію, що дівчинці весь день 4 вересня шукали протиправцеву сироватку російського виробництва. Міністерство охорони здоров’я рекомендує всім батькам робити щеплення своїм дітям і самим ревакцинувати кожні десять років.

Читайте також: Стало відомо з якого віку діти ходитимуть в школу після реформи освіти

При цьому міністерство не рекомендує використовувати препарати російського виробництва, особливо імунобіологічні, оскільки вони не зареєстровані в Україні, не мають міжнародного сертифікату якості, завозяться протизаконно і немає гарантії, що зберігаються в належних умовах.

Нагадаємо, в серпні в Сумах від правця помepла п’ятирічна дитина – дівчинка взагалі не була щеплена, і у неї не було захисту від інфекцій.