fbpx

Дівчина Настенька зареєструвалася у «Фейсбуці», щоб свої вірші там викладати. Друзів у неї в житті було багато, вони ж в ФБ у неї в друзях і опинилися. Людей двісті набралося

Настуня була дівчиною доброю, ввічливою і старанно всім друзям «лайки» ставила, що б вони не писали, тому що друзів вона поважала.

Виклала Настюня свою поему про кохання. День чекає, два чекає – жодного «лайка». Подзвонила вона своїй найближчій подрузі Олесі. Олеся каже: «Є така особливість – в інтернеті ніхто нічого довгого не читає. Ти що коротше викладай». Виклала Настуня віршик з трьох стовпчиків – знову нуль уваги, ніби вона невидимка яка. Знову дзвонить вона Олесі, а та каже: «Ні, ще коротше треба». Так Насуня дійшла до одного стовпчика.

І знову – нічого. Дзвонить вона подрузі: «Олесю, а ти мені чому нічого не ставиш?». Олеся запнулася, а потім каже: «Я читаю, але не ставлю “лайки”, тому що їх інші мої друзі побачать». “Ну і що?” – запитала Настуня. Олеся відповіла: «Ну ти ж не знаменитість, тебе не знає ніхто!».

Почитала Настуня уважно, кому її друзі «лайки» ставлять і замислилася. На її погляд – на нісенітницю якусь реагують, на всілякі прописні істини, факти смажені, тексти заумні про світові новини і, звісно, на все, що відомі особистості викладають. Образилася Настуня на друзів. Зустріне десь знайомого і аж розмовляти з ним не хочеться. А він посміхається їй як ні в чому не бувало. Наостанок думає: «Ось як друзі перевіряються! Не цікава я нікому насправді ».

Минуло років зо два, і Настуня стала знаменитою, на її тексти естрадні зірки пісні співають. У ФБ у неї друзів тисячі і «лайків» незліченна кількість. Але пам’ятаючи колишні образи, всіх тих, старих, друзів вона з контактів видалила і при зустрічах з ними не віталася. А вони говорили: «загордився Настя, як стала знаменитою! Всі вони так!».

Автор: Наталія Варська (Побутова іронічна проза).

Фото ілюстративне.

You cannot copy content of this page