fbpx
Події
Діти з малозабезпечених родин безкоштовно вивчатимуть англійську

Запоріжжя – Головне – бажання вчитися. 20 запорізьких школярів, віком від 13 до 16-ти, безкоштовно вивчатимуть англійську упродовж 2 років. Організатори курсів запевняють, що попередній рівень знань для участі у грантовій програмі не важливий.

«Я хочу стати ІТ-шником, писати завдання, складати проекти в ІТ-сфері. Подорожувати по всьому світу, побачити чим живуть люди. Зараз ІТ-технології вважаються найбільш потрібними в світі, і англійська дуже мені допоможе», – розповідає старшокласник Єгор Чістов. Він та ще 19 запорізьких школярів безкоштовно вивчатимуть англійську мову за програмою «English Access Microscholarship Program».

Таку стипендію на вивчення мови можуть отримати діти з малозабезпечених родин. Реалізовуватиме програму у Запоріжжі міжнародна організація «Project Harmony». Представник цього товариства Андрій Гайдамашко розповідає: юні здобувачі грантів пройшли конкурсний відбір та співбесіду. Втім, високих знань з англійської від них не вимагають: учні мають добре вчитися в школі, а головне – мати бажання вдосконалювати свою англійську.

«Якщо під час співбесіди виявляється, що дитина не хоче – може її батьки примушують, наприклад, або відвідує забагато різних секцій гуртків і у неї немає часу, вона не приходить – ми тоді про це говоримо з батьками, з дитиною і вони приймають рішення. Якщо під час занять виявляється, що дитина пропускає занадто багато уроків без поважних причин, більше 30 відсотків, теж ставиться питання про заміну цієї дитини на когось іншого, хто є в резервному списку», – каже Андрій Гайдамашко.

«Ми почуваємося більш вільними, ніж у школі»

Програма «Access» діє у 80 країнах світу та фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів. Розрахована вона на 2 роки занять. За весь час її існування в Україні понад 600 осіб пройшли інтенсивне вивчення англійської, каже керівник відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні Джон Сілвер.

«Програма працює в Україні з 2009 року. Вона представлена вже у 8 містах. Запоріжжя – це 9 місто, де почала працювати програма. Найближчі міста до Запоріжжя, де вже діти вивчають англійську за цією програмою з січня 2016 року – Чернігівка та Токмак Запорізької області», – каже посадовець.

Серед тих, хто вчить англійську за грантом з січня цього року – мешканка Токмака Каріна. Вона мріє стати журналісткою та подорожувати світом. В рамках занять з англійської влітку встигла побувати у мовному таборі.

«Якщо ми в школі підіймаємо руку, маємо відповідати по черзі, у школі нам постійно розповідають щось. То тут ми маємо самі говорити, вчителі нам кажуть теми, допомагають, але ми більше говоримо, проводимо якісь конкурси, ігри між собою. Тобто ми почуваємося більш вільними, ніж в школі», — каже дівчинка.

Наразі ще триває відбір учасників мовних курсів. 10 з них вже отримали грантові сертифікати. Заняття для них триватимуть до кінця вересня 2018 року.

Читайте також: В Україні понад півмільйона вчителів отримають можливість безкоштовно вивчати англійську мову

Джерело.