fbpx
Дозвілля
Деспот чи трудоголік: як батько впливає на майбутнє своєї дочки

Батько відіграє важливу роль у житті кожного з нас. І від того, яким він є, залежить і життєвий сценарій його дітей.

Як батько впливає на майбутнє своєї дитини, зокрема, доньки, розповідає психолог Марина Єлисєєва, передає ТСН.

“Деcпот”

Батько цього типу авторитарний, не терпить заперечень і не прагне знайти спільну мову зі своєю дитиною. Вважає, що вона до його рівня не доросла, тому не варто витрачати час на спілкування. Йому практично неможливо догодити. Такий батько завжди знаходить до чого причепитися, а успіхи своєї дитини знецінює: “Теж мені, хорошу оцінку отримала – краще б ти прибрала в своїй кімнаті, зазвичай там безлад!”. Дочка у такого батька не вміє любити себе, боїться постати в очах форменого егоїсткою і відсуває власні інтереси і бажання на другий план – на користь оточуючих її людей.

Емоційно скупий

Такий батько не може виявляти до своїх дітей хоч якусь ласку – як моральну, так і фізичну. Не каже їм ласкавих слів, не гладить по голові, не усміхається, дивлячись на їхні витівки. Проте негативного ставлення він теж не допускає. Дочки таких батьків у дорослому віці ледь-ледь орієнтуються в емоційній і iнтимнiй сферах: вони або закували себе в кайдани нестями, або йдуть у рознос, вcтупaючи в зв’язoк з першим-ліпшим партнером.

Матрац

Цей тип батька не здатний активно і рішуче діяти: поставити на місце хама-начальника, дати відсіч хуліганам на вулиці, відстояти свої права у суперечці з тещею для нього – велика проблема. Така поведінка обумовлена низькою самооцінкою і невпевненістю в собі. Дівчинка в сім’ї виростає у впевненості, що чоловік повинен бути саме таким – слабовольним і безхребетним. І супутника життя вона шукає відповідного – покірного і схильного до підпорядкування.

Трудоголік

Трудоголізм батька для дочки навіть страшніше, ніж деспотичність або емоційна скупість. Дівчинка, яку тато свідомо відсуває на друге місце після своєї роботи, виростає з упевненістю, що вона не гідна любові і уваги, і боїться, що в будь-який момент її можуть кинути. Таке ставлення до себе відбивається на стосунках з партнерами – дочка трудоголіка готова терпіти будь-які пpиниження, тільки б її обранець залишався з нею.

Читайте також: Головні речі, яким варто навчити свою доньку

“Я ж хотів хлопчика!”

Він мріяв про хлопчика, а народилася дівчинка, чи навпаки, чоловік почувається розчарованим. Виходи у нього в такому разі може бути три: прийняти ситуацію, і тоді проблема зникає сама по собі, виховувати дівчинку, як хлопчика, а хлопчика, як дівчинку, завдаючи психіці дитини шкоди, або не прийняти її взагалі. І якщо в першому випадку все владнається, другий і третій можуть стати основою для проблем. У дівчинки, яку вдягають у хлоп’ячий одяг і беруть з собою на футбол і рибалку, з часом виникне плутанина не тільки в ґeндeрній ідентифікації, але і у стосунках з протилежною стaттю. З чоловіками вона буде поводитися, як хлопець, що навряд чи дозволить їй влаштувати своє особисте життя. Дівчинці, яку тато не прийняв, доведеться щу гірше: те, що виникло в результаті відчуття власної неповноцінності вона пронесе через все життя, і воно найнегативнішим чином позначиться на її взаєминах з оточенням.