fbpx
Події
Держприкордонслужба зробила важливе попередження для українців

Громадяни України, які через обставини часто їздять до Росії, скаржаться на фізичний та психологічних тиск з боку правоохоронців держави-агресора. Про це розповів речник ДПСУ Олег Слободян на своїй сторінці у Facebook. Відзначається, що спецслужби РФ ведуть у базі “Каскад-Поток” облік українців, які часто відвідують країну. У Держприкордонслужбі пояснили, що у зоні ризику є:

– особи, які постійно перетинають україно-російський кордон у приватних справах;

– мають родичів у прикордонних районах РФ;

– мають автомобіль російської реєстрації.

Слободян зазначив, що під час спрацювання згаданої бази, прикордонники Росії забирають в українців паспорт та доповідають старшому.

Особу та транспортний засіб виводять з загального потоку для очікування прибуття ініціатора. Під час опитування спецслужби залякують українських громадян та погрожують заборонити в’їзд на територію РФ. Іноді трапляються випадки вимагання грошових коштів. Здебільшого задаються питання про особисту участь в АТО або участь близьких родичів, суспільно-політичну обстановку в Україні та співпрацю зі структурами Служби безпеки України, – розповів речник.

До того ж, російські спецслужби забирають та перевірять мобільні телефони. Виявилося, що працівники ФСБ неодноразово хотіли схилити громадян України до співпраці або змусити зізнатися у розвідці. Слободян відзначив, що у багатьох випадказ була застосована фізична сила, щоб змусити українців зізнаватися у злочинах, до яких вони не причетні.

В зв’язку з цим Держприкордонслужба України в черговий раз рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до РФ без зайвої необхідності, – наголосив спікер ДПСУ.

Читайте також: Будуть провокації: Клімкін анонсував візовий режим із Росією (відео)

Джерело.

facebook