fbpx

Державну мову мусять знати всі: іноземні студенти розповіли про навчання українською (відео)

У вузах Харкова, Києва та Одеси зараховані близько 64 тисяч студентів зі 148 країн світу, майже половина з них віддають перевагу україномовному навчанню.

Найбільше студентів-іноземців – із Азербаджану, Туркменістану та Індії. Одною з головних причин, чому вони їдуть здобувати освіту на території нашої держави, – бажання пізнати цікаву культуру, доступне навчання, високі стандарти та можливості для розвитку, повідомляє “Радіо Свобода”.

“Дуже сподобалося вивчати українську мову. Якщо я приїхала в Україну, то мені треба знати державну мову. Коли тільки почала навчатися, взагалі її не розуміла. Але після підготовчого факультету почала розуміти. Тепер я навіть співаю українською мовою”, – розповіла Ніґара Хамраєва, студентка Київського національного університету імені Тараса Шевченка, яка приїхала з Тукменістану вивчати міжнародне право.

За словами Айзека Оппонґа із Гани, студента Київського політехнічного інституту, якби в Україні викладали англійською, це дало б можливість ще більшій кількості іноземців здобувати освіту у вищих навчальних закладах країни.

“Англійська зараз дуже популярна, тож якби тут було більше предметів цією мовою, це привабило б більше іноземців. Якщо казати про структуру навчання – було б дуже добре, якби вона була більш гнучка, якби був більший вибір дисциплін, які ти хочеш вивчати”, – заявив студент.

Проте, як зазначили у Міністерстві освіти та науки України, окремої ліцензії для навчання іноземних громадян немає. І, щоб викладати у студентів з інших країн іноземною мовою, працівники вузів повинні мати сертифікат відповідно до Загальноєвропейської рекомендації з мовної освіти (на рівні не нижче, ніж В2) та відповідні сертифікати.

Читайте також: Рейтинг вишів ТОП-200 Україна 2016 року.

Джерело.

You cannot copy content of this page