fbpx
Події
Денний заробіток “на журавлині” становить 1500 – 1700 гривень, де можуть заробити українці

Триває сезон збирання осінньої ягоди – журавлини. Росте вона здебільшого в трьох областях – Житомирській, Рівненській та Волинській. Місцевий люд щороку заготовляє її для себе і на продаж, пише газета “Експрес”.

“Найбільша в Україні ділянка насаджень журавлини розміщена на Рівненщині й займає лише 20 гектарів, – розповідає газеті Експрес Олександр Ярещенко, заступник директора Інституту садівництва Національної академії аграрних наук.

– Промислового вирощування і збирання цієї корисної ягоди в нас майже немає – вона ще не набула комерційної привабливості. Тож 95% усіх насаджень журавлини в Україні – дикорослі. А збирають її переважно селяни – для себе й на заготівлю. Бо промислове збирання – доволі дорога справа, яка потребує спеціальних умов та техніки”.

Поміж тим журавлина, за словами експерта, – унікальна ягода. Адже її майже не вражають шкідники та хвороби. А на одній плантації вона може плодоносити 50 – 60 років! Цілими селами в згаданих регіонах у ці дні йдуть до лісу з відерцями та кошиками – “на журавлину”. Для багатьох селян це щорічний стабільний заробіток.

“У нас навколо села завжди росте багато цієї ягоди, – розповідає Яків Осипчук із Кам’янки (Житомирщина). — Торік, щоправда, вона не вродила через сильну посуху. Але цього року виросла рясно. Тож майже всі односельчани нині – на болотах”.

А ось на Рівненщині в деяких прикордонних селах місцеві жителі рушають за журавлиною до сусідів-білорусів. На відміну від нашої держави, там її вирощування поставлено на широкі рейки. У Білорусі лише промислові плантації журавлини сягають 120 гектарів!

Читайте також: Від 500 до 2000 євро: Польща має гостру потребу в фахівцях цієї області

“Сябрам цього вистачає, ще й з нами діляться, – усміхається Сергій Сергійчук, секретар сільради у Старому Селі. – Живемо ми поруч із кордоном, тож чимало односельчан влітку та восени ходять у Білорусь по ягоди. Купуємо для цього річну “ягідну” перепустку. Ще торік вона вартувала 100 доларів, а тепер подорожчала – уже 130”.

В перерахунку це приблизно 3500 гривень. Мовби недешево. Але ці гроші швидко окуповуються – буквально за декілька днів!

“Нині якраз сезон, тож журавлини в сябрів багато, – продовжує Сергій Петрович. – Наші люди рушають через кордон вранці, а ввечері повертаються назад. За день дехто збирає по 45 – 50 кілограмів журавлини. Здають її люди заготівельникам: по 35 гривень за кілограм”.

Ось і виходить, що денний заробіток “на журавлині” становить 1500 – 1700 гривень. Тож лише за два дні можна окупити придбаний у білорусів річний квиток на збір ягід. А сезон триває декілька місяців! Тож заробити на ній можна чимало. До слова, у містах сьогодні журавлину продають по 80 грн за кілограм. Відтак на кожному кілограмі перекупники мають 100-відсотковий прибуток. Тож ця дика ягода і білоруські болота – стабільні годувальники для тисяч селянських родин у північних районах країни. Ще й посередникам добрі гроші перепадають.