fbpx
Події
День весняного рівнодення: коли настає астрологічна весна?

День весняного рівнодення – ритуальний день для багатьох народів і релігій світу, який відомий з глибокої давнини. Це день, коли природа пробуджується від зимового сну, день рівноваги світла і темряви, після якого світло бере верх над темрявою. У багатьох стародавніх народів рік починався з весни, тому весняна обрядовість – в якомусь відношенні і новорічна, пишуть Українські Новини.

Це свято весняного рівнодення пов’язане з весною, пробудженням землі, першими травами і квітами, першими паростками на полях, початком сільськогосподарських робіт. З цим днем пов’язані слов’янські, германські та кельтські свята.

Свято весняного рівнодення символізувало повну перемогу весни над зимовими холодами. Людей і тварин в цей календарний період переважно очищали від “скверни зими”, від подиху смерті, яке могло їх торкнутися, поки зима правила світом (димом, стрибками через вогонь, метанням вогняних стріл, вогненними колами і колесами, обливанням водою) і проводили безліч різноманітних ритуальних дій, покликаних уберегти їх від хвороб.

В давнину на День весняного рівнодення і в слов’ян, і в багатьох інших народів випадав Новий рік. Втім, і зараз зміна року (не календарного) припадає на день весняного рівнодення в таких країнах, як Таджикистан, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Іран і Афганістан.

Коли настає День весняного рівнодення? Дата дня весняного рівнодення унікальна. Так, проміжки між двома весняними або двома осіннім рівноденнями називаються “тропічним роком”. У кожному тропічному році – близько 365 діб. Через те, що кількість діб може бути трохи більшою або меншою (наприклад, у високосному році), день, коли має настати весняне рівнодення, щороку доводиться вираховувати заново.

Читайте також: Літо в Україну прийде раніше: очікується літня спека до +30°

День весняного рівнодення в 2017 році – 20 березня. Якщо бути точним, весняне рівнодення відбудеться у 9 годині 29 хвилин за київським часом. За Грінвічем це буде 7 годин 30 хвилин 20 березня 2017 року.

Цей день ще можна ще назвати астрономічною весною. Саме 20 березня день зрівнюється по тривалості із ніччю. Тобто в цей період день і ніч поділяють добу по 12 годин, а Сонце освітлює рівно половину двох півкуль земної кулі. Далі Земля продовжує свій рух і рівно через півроку, а саме 22 вересня, настає день осіннього рівнодення, який відповідно називають початком астрономічної осені.