fbpx

День святої Людмили: таємниця імені, історія свята, дата святкування

Свята Людмила жила в кінці дев’ятого – на початку десятого століття. Вона була донькою Сербського князя. Людмила вийшла заміж за чеського князя Боривоя і разом з чоловіком прийняла святе хрещення від святителя Мефодія, архієпископа Моравського, просвітителя слов’ян.

Ставши християнами, подружжя піклувалося про просвітлення свого народу світлом Христової віри. Рано овдовівши, свята Людмила вела суворе життя і продовжувала піклуватися про Церкву в правління сина Вратіслава. Це викликало ненaвисть невістки – дружини сина, Драгоміри. Після смepті сина Вратіслава, на престол вступив юний онук Людмили, В’ячеслав. Користуючись молодістю і недосвідченістю правителя, вісімнадцятирічного В’ячеслава, Драгоміра знову стала впроваджувати серед народу язичницькі звичаї.

Свята Людмила пішла в місто Течин, де під час молитви була yдyшена вбuвцями, яких послала Драгоміра. Мощі святої були пoховані в Течині біля міської стіни. Над її мoгилою стали відбуватися чудесні знамення і численні зцілення. Почувши про чудо зцілення сліпого, її онук В’ячеслав здійснив перенесення святих останків у місто Прагу і поклав їх у церкві Святого Великомyченика Георгія Побідоносця, де вони знаходяться по сьогоднішній день.

Зі старослов’янської мови — мила людям. Людмила з раннього дитинства освоює навички ведення домашнього господарства. Свої обов’язки по будинку виконує старанно, любить створювати затишну обстановку. Люда старанно доглядає за ляльками, може сама зшити для них одяг. Їй подобається перебувати в компанії маленьких подруг, налагоджувати стосунки в колективі між однолітками.

Улюблений предмет у школі – домоведення, має гарні музичні здібності. Підростаючи, Людмила стає більш самолюбною, більше уваги приділяє своїй персоні. У неї можуть не скластися відносини із сестрою. Приділяє багато часу й сил, щоб завжди бути на висоті.

Читайте також: Друга Пречиста 21 вересня: прикмети для жінок та дівчат

Що стосується роботи, то у Людмили тут теж все в порядку. Як правило, вона отримує вищу освіту, ініціативна, дуже пунктуальна, сумлінна, не конфліктна. А головне — дуже доброзичлива, до неї, в повному розумінні слова, тягнуться люди — порадитися у службових справах і просто вилити душу.

Людмила може домогтися гарних результатів у мистецтві й у діяльності, що вимагає вміння знаходити контакт із людьми.

Людмила чудова господиня, вона «з нічого» приготує смачний обід, в квартирі затишно, спокійно. Скромна у витратах. Розлучення у Людмили дуже рідкісне явище — який розсудливий чоловік залишить таку дружину. Адже вона завжди терпляче його вислуховує, піклується про нього, коли він хворіє, не «читає» моралей, якщо він що-небудь зробить не так.

Така терпимість Людмили призводить до того, що до 50 років у неї вже повний букет cepцево-cyдинних захворювань. Однак не це основна проблема, яка її турбує. Її турбують її діти, в основному дочка. Син, як правило, виростає хорошим, уважним, спокійним, не конфліктним.

А от з дочкою в неї дійсно серйозні проблеми. Надмірна любов Людмили до неї, бажання захистити її від роботи по дому, красиво одягнути і т. д. призводять до того, що дочка ні в гріш не цінує свою матір.

Іменини Людмили: 29 вересня — Людмила Чеська, княгиня, мyчениця.

You cannot copy content of this page