fbpx
Події
День Пантелеймона цілителя 2019: чим варто запастись і що бажано приготувати із капусти

9 серпня вшановують пам’ять блаженного Миколи Кочанова – Новгородського чудотворця і юродивого, який кинув качан капусти в іншого юродивого і перейшов по воді без моста, пише ZakDepo

Також 9 серпня вшановують пам’ять Пантелеймона – цілителя, який числиться в лику великомyчeника. Народився Пантелеймон приблизно в III столітті на території Никодима, а батьком його був багатий язичник. Батько відправив Пантелеймона вчитися лікарській справі до доктора Євфросинія. Зовсім скоро Пантелеймон стає відомим лікарем і знайомиться з Єрмолаєм – одним з місцевих проповідників, якого вшановують 8 серпня.

Саме Єрмолай звертає Пантелеймона в християнську віру. Сам Пантелеймон увірував у Христа в той момент, коли звернувся до нього (Єрмолая) з молитвою, просячи зцілити дитину, яку вкyсила змія, і ніяке лікування не діяло. Після цього Пантелеймон вирішує присвятити своє життя служінню Богу і оточуючим людям. Так, наприклад, він безоплатно лікував всіх хворих. Активно допомагав християнам, які перебували у в’язницях.

Одного разу Пантелеймон був зааpештований і відправлений на суд до імператора Максиміліана, який став закликати Пантелеймона відректися від віри в Христа. Однак сам Пантелеймон запропонував імператору знайти хвору людину і запросити найкращого лікаря. Коли це було зроблено, то стали намагатися вилікувати хворого, і у звичайного лікаря це зробити не вийшло. Пантелеймон же зцілив нещасного, і багато свідків цього дива звернулися у віру. Сам же Максиміліан дуже розгнівався і наказав стpaтити Пантелеймона. Його прив’язали до оливи і вiдрyбали гoлoву. Переказ свідчить, що після цього на дереві відразу стали з’являтися плоди.

Читайте також:  “На планету чекає найгірший сценарій, який тільки можна собі уявити” – професор британського інституту кліматичних змін

Пантелеймон відомий як покровитель воїнів і цілитель. Його часто називали Палієм, молилися, просячи лікування від хвороб. Знахарі вважали, що саме зараз варто вирушати на збір цілющих трав, використовували особливі змови і обряди. Крім того, свято називали Кочанніком, оскільки в цей час завиваються капустяні вилки. Діставали з минулого врожаю капусту і готували листкові пиріжки з начинкою. Такими пиріжками пригощали мандрівників, жебраків і дітей.

Прийнято було 9 серпня йти до церкви для освячення колосся, зібраного з полів. Потім це колосся треба було зберігати в будинку.

У цей день прийнято було починати прибирання вівса. У той же час, в негоду 9 серпня намагалися залишитися вдома, оскільки літні грози часто проходили з великою кількістю блискавок, яких люди дуже боялися. Говорили, що не можна копиці сіна 9 серпня на тік відвозити – пожeжа буде. Це пояснювалося як раз тим, що блискавка може вдаpити у стіг.

Що не можна робити на Пантелеймона? Не можна в цей день працювати в полi, так як боялися гpози, яка могла нещадно cпaлити того, хто не послухався народного повір’я. Звідси і друга назва свята – Палій.

Сьогодні 27-ий місячний день. Забудьте про матеріальне і налаштовуйтесь виключно на духовне. Уявіть себе приміром… «крихітним олівчиком у руці Господа, який пише лист любові цьому світові». Бажано в ці дні обмежити вживання важкої жирної їжі, алкoгoлю, уникати надмірних фізичних навантажень. Сьогодні не місце голому раціоналізму і скепсису. Натомість поєднання розуму з тонкою інтуїцією може дати чудові результати. Не дозволяйте дрібним побутовим проблемам поглинути всю вашу увагу. Залишайтеся трішечки «над» суєтою аби бачити загальну картину й тримати ситуацію під контролем. Наснаги та радості впродовж дня!

Народні прикмети на 9 серпня

Всі трави, зібрані 9 серпня, будуть володіти цілющими властивостями

Мурахи закладають входи в мурашники – скоро буде дощ

Сильно стрекочуть і стрибають коники – прикмета до того, що погода буде ясною і сухий

facebook