fbpx

День дев’яти цілителів 12 травня: прикмети, традиції, обряди свята

День дев’яти цілителів 12 травня: прикмети, традиції, обряди свята

12 травня – день дев’яти мучеників або Дев’ять цілителів. Цей день наповнений особливим духовним та культурним значенням, а також пов’язаний із народними прикметами та обрядами, спрямованими на зміцнення здоров’я.

Прикмети в день дев’яти цілителів про врожай та погоду влітку

У день дев’яти цілителів, 12 травня, наші предки звертали увагу на різні прикмети, щоб передбачити майбутнє літо та врожай:

Якщо у ніч на 12 травня небо вкрите зірками, це обіцяло багатий урожай.

Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непохитною, то й осінь буде ясною.

Багато оводів навколо 12 травня обіцяло добрий урожай огірків.

Тихий та спокійний вечір цього дня обіцяв хорошу погоду аж до літа.

Якщо журавлі починали вити гнізда у період, настав час сіяти пшеницю.

Якщо мурахи шукали сухе місце, незабаром очікувався дощ.

Багато травневих жуків навколо 12 травня віщувало посушливе літо.

Блискавка, яка починала лякати перед дощем, обіцяла негоду.

Обряди на день дев’яти мучеників

Обряди, пов’язані з днем дев’яти мучеників 12 травня, займають особливе місце у народній культурі та традиціях. Вони не тільки є давніми звичаями, але й мають глибоке символічне значення, спрямоване на забезпечення благополуччя та захисту від несприятливих сил.

Один із таких обрядів спрямований на забезпечення гарного врожаю. Відповідно до цього обряду, необхідно обійти город із заходу Схід, вимовляючи спеціальні слова чи змови. У процесі обряду важливо укласти у словах сенс очищення городу від шкідників, захисту рослин від посухи та інших негативних впливів, які можуть зашкодити врожаю. Також існує змова на збереження врожаю, який допомагає захистити його від крадіжки та збитків.

Крім того, на цей день також припадає обряд визначення наявності псування на людину. Для цього потрібно насипати на підлогу горох і потоптатися ним, намагаючись протриматися стільки, скільки сил вистачить.

Вранці очікується поява більшого почуття сили. Якщо такого ефекту не станеться, це може свідчити про наявність псування. Проте проведення цього ритуалу не рекомендується злим і заздрісним людям, щоб уникнути негативних наслідків.

Що можна робити на день дев’яти цілителів

У день дев’яти цілителів 12 травня відкриваються перед людьми особливі можливості для лікування та зміцнення здоров’я. Цей день наповнений містичними легендами та давніми звичаями, в яких укорінені глибокі символи та вірування.

З давніх-давен люди помічали, як від останків дев’яти мучеників починали виліковуватися від хвороб, а це приписувалося чудотворним силам святих. На день дев’яти цілителів припадає особливий звичай порятунку від серйозних недуг. Вважалося, що у цей день усі рослини набувають цілющих властивостей, подарованих ним Богом для підтримки здоров’я людини.

У цей день готують відвари та настої з різних цілющих трав, таких як подорожник, грицики, листя смородини, березові бруньки та листя, кора калини, листя кропиви, коріння лопуха, а також кульбаби. Ці рослини використовуються для лікування та профілактики багатьох захворювань.

Крім того, цього дня особливо важливо зробити дев’ять добрих справ, що символізує щире прагнення допомоги та піклування про ближнього. Цей день закликає до духовного очищення та уважного ставлення до себе та навколишнього світу, допомагаючи нам у боротьбі за здоров’я та гармонію.

Що не можна робити на день дев’яти мучеників, прикмети

У день дев’яти мучеників і цілителів 12 травня, згідно з переказами та прикметами, люди дотримувалися особливих правил, щоб уникнути негараздів і напастей. Цей день вважається часом, коли душа схильна до особливої вразливості, тому важливо було поводитися з особливою обережністю та увагою.

Предки вірили, що у цей день можуть нашкодити дев’ять напастей: «рид ридуча», розпач пекучий, самотність, зла чарівність, спокуси, втрата волі, затуманений свідомість і втрата душевного спокою. Отже, справи варто виконувати неквапливо і обдумано, щоб уникнути невдач і негараздів.

You cannot copy content of this page