fbpx
Події
День батька 2018 в Україні: дата та історія свята

День батька в Україні не має статусу офіційного, але вже кілька років ми відзначаємо його нарівні з Днем матері. При цьому дата свята татусів у нас змінюється, як і в більшості країн світу. Дізнайтеся, коли воно буде в 2018 році!

В Україні та світі День батька святкують у третю неділю першого літнього місяця. Дата свята в 2018-му припадає на 17 червня відповідно, пише Радіо Максимум

Цікаво, що в 2013 році День батька в Україні хотіли зробити державним святом і відзначати його в третю неділю вересня. Але цю ідею так і не затвердили.

День батька: дата святкування у світі

На сьогодні свято тата відзначають у майже 40 країнах світу, серед яких США, Канада, Японія, Франція, Швейцарія, Сполучене Королівство. В Україні, як і в більшості держав Європа День тата щороку припадає на різні дати, але традиційно – на третю неділю червня.

Натомість сусідня Польща святкує 23 червня, Грузія – 3 жовтня, Італія, Португалія та Іспанія – 19 березня, а Південна Корея – 8 травня.

Історія свята

Традиція вшановувати тата на державному рівні з’явилася у США ще 1909-го. Cвято заснувала Сонора Смарт, яка жила в місті Спокан (штат Вашингтон). Вона мала п’ятьох братів і сестер, але після наpoдження шостої дитини мама Сонори пoмeрла, тому батько, Вільям Джексон Смарт, самостійно піклувався про дітей.

Читайте також: МІЙ ІНДІЙСЬКИЙ БОС НАДУМАВ ОДРУЖИТИСЯ. Я ТОДІ ПЕРЕКЛАДАЧЕМ ПРАЦЮВАЛА

Чоловік зробив все можливе, щоб діти були оточені турботою та любов’ю. І от в 1909 році Сонора на церковній службі до Дня матері згадала своє дитинство і подумала про батька, який гідно впорався з їхнім вихованням.

Відтак, американка вирушила до міської ради і запропонувала заснувати нове свято – День батька. Цю пропозицію підтримали спершу в рідному місті Сонори, а згодом і в інших містах штату. Національним святом в Штатах цей день став у 1966 році, тоді ж обрали дату свята – третю неділю червня.

У День батька подякуйте татусю за його любов та допомогу, адже він заслужив на теплі слова!