fbpx

Де шукати додатковий дохід і скільки можна заробити

Експерти кажуть, що будь-який українець може додатково заробляти кілька тисяч гривень.

Середня зарплата в Україні, за даними Державної служби статистики, – понад шість тисяч гривень. При цьому левова частина українців декларує мінімальний дохід – всього 1450 гривень. HR-експерт Олександр Білоус впевнений: кожен українець, незалежно від сфери своєї діяльності, може збільшити свій дохід на кілька тисяч гривень.

Журналісти  з’ясували, де і як українцям шукати додатковий дохід.

Знайти погодинний підробіток. “Знайти додатковий заробіток в сучасних умовах нескладно, – розповідає HR-експерт Олександр Білоус. – Найлегше заробляти на своєму хобі”. За словами експерта, на “другій роботі” можна заробляти 2-5 тисяч гривень. На ринку праці є можливість знайти погодинну роботу (роздавати листівки, приймати замовлення по телефону, сидіти з дітьми тощо), а працювати можна на вихідних або у вільний час в будні дні.

Наприклад, в Україні вже кілька років працює сервіс замовлення послуг “Метнись кабанчиком”. Тут можна створити свій профіль і описати послуги, які ви можете надавати потенційним клієнтам: ремонт сантехніки, прибирання квартири, прасування, набір текстів і так далі.

Так, киянин Віктор за 20 гривень пропонує замінити вимикач, а за 600 гривень зробити генеральне прибирання в однокімнатній квартирі. Приблизно за 100 гривень можна знайти кур’єра, за 120 гривень – рерайтера (вартість роботи залежить від обсягу тексту), а за 500 гривень – особистого візажиста.

Читайте також: Стало відомо, на скільки зросте прожитковий мінімум, зарплата та пенсія

Стати експертом в новій сфері. Кожен українець додатково до своєї основної професії може навчитися нової “експертності”, розповідає засновник тренінг-центру “Cashflow Ukraine” Олексій Половинкін. Це може бути бухгалтерська послуга, допомога психолога. Оптимальний варіант, зазначає Олексій Половинкін, розробити свій власний тренінг і продавати його в інтернеті. “Продавати свою “експертність” можна через інтернет. Тут є складність в тому, що багато хто не знає, чим займатися, бояться себе показати. Кажуть, що я не експерт. Тут потрібно працювати над самооцінкою. Це може бути вживу, або ж зробити свій курс і продавати онлайн, тоді це працює 24 години на добу”, – розповідає Олексій.

Наприклад, зараз в Києві на 7-годинний тренінг зі схуднення можна записатися за 1200 гривень. Тренінг проходить на вихідних, організатори обіцяють за ці гроші розповісти про те, “як перемогти почуття голоду і відрізнити звичку їсти від справжнього голоду”.

Продавати чужі послуги і товари. Як розповідає Олексій Половинкін, ті українці, які не знайшли свою нішу, можуть “продюсувати” чужі послуги або товари. “Наприклад, я експерт, рекламую в соцмережах чийсь тренінг або товар. Розмішати реферальне посилання (посилання на певний ресурс, що містить унікальний ідентифікатор людини (реферала). – Ред.), людина переходить по ній, купує товар або реєструється на тренінг , і автоматично отримують відсоток від вартості проданої послуги”, – розповідає експерт.

Заробіток залежить від того, наскільки успішно вдасться продавати чужі послуги. Найчастіше організатори майстер-класів і продавці готові віддавати посередникам 10% від вартості товару.

Монетизувати своє хобі. HR-експерт Олександр Білоус впевнений, що практично будь-яке хобі можна монетизувати. “Якщо хтось добре малює – потрібно продавати картини, а не тільки дарувати. Якщо хтось робить біжутерію – є сайти, де можна її реалізувати”, – радить Олександр Білоус. При цьому подібний заробіток може приносити кілька тисяч гривень щомісяця.

Киянка Ганна кілька років тому монетизувала своє хобі. Вдень дівчина працює журналістом, а ввечері в’яже. В’язані речі Аня рекламує на своїх сторінках в соцмережах і у власному блозі. “Для мене це залежність. Комусь випити і покурити, а мені пов’язати. Я можу прийти додому, зв’язати два рядочки і мені стає легше”, – розповідає Аня.

Наприклад, в’язаний светр, залежно від складності роботи, можна купити в інтернеті за 500-1000 гривень. Біжутерію від 50 до 500 гривень, а тапочки – від 300 до 700 гривень.

“Почала займатися в’язанням в п’ятому класі, коли у дівчаток був урок праці і нас учили в’язати. Почала в’язати собі сумочки. А в університеті я зрозуміла, що на цьому можна заробляти – продавати серйозніші речі. Коли з’явилися соцмережі, почала там рекламувати свої речі. До того ж дуже добре працює сарафанне радіо. Друзі, знайомі купували, комусь показували. Це додатковий заробіток, але все-таки багато часу займає основна робота. Якщо хтось хоче зробити це своєю роботою, цьому потрібно приділяти значно більше часу”,– розповідає Анна.

Заробляти на власній професії. “Вчителі можуть заробляти приватними уроками, медики – підробляти в приватних клініках, фахівці робітничих спеціальностей, наприклад, сантехніки, підробляти, надаючи послуги на дому. Перукарі, майстри манікюру – також. Журналісти, наприклад, можуть писати тексти за гроші для не конкуруючих видань”, – розповідає Олександр Білоус.

Так, приватний урок англійської мови в Києві коштує від 200 гривень, а стрижка на дому – від 100 гривень.

Відкрити канал на Youtube і продавати рекламу. Популярні українські ютубери заробляють кілька тисяч доларів. Наприклад, реклама на початку ролика відомого ютубера Саші Шапика коштує 8 тисяч гривень, за останній місяць молодий чоловік випустив 14 роликів. Крім того, за перегляд відео платить і сам відеохостинг. “Зарплата ютубера залежить, насамперед, від демографічних даних і віку глядачів. Якщо жіноча аудиторія “за 30″ – це найдорожча реклама. Також українські та російські перегляди значно дешевші американських”, – розповів Саша Шапик.

Менш успішні ютубери (з кількістю передплатників від 10 до 30 тисяч) за день можуть заробити від 5 до 15 доларів (приблизно 250-300 доларів на місяць). У роликах розміщується контекстна реклама: для цього потрібно подати заявку адміністрації Youtube і мати не менше 5000 переглядів на каналі. Створити свій канал може будь-хто.

Читайте також: Запрошення на роботу в Польщу більше не діятиме: нові правила видачі робочих віз

Джерело.

 

You cannot copy content of this page