fbpx
Без рубрики
Чи загрожує Україні різке зростання цін на хліб

Українців лякають подорожчанням хліба на 15-18% до кінця року через зростання собівартості продукції, однак експерти не схильні драматизувати ситуацію

Про це пише UBR.

Президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) Володимир Череда заявив про необхідність підвищення цін ще на 15-18% до кінця року через подорожчання пшеничного борошна (38-43% в структурі собівартості хліба) з початку року на 13,7-17% в залежно від сорту.

Представники борошномельної галузі вважають, що говорити про реальні тенденції на ринку борошна і хлібобулочних виробів можна буде тільки через два-три місяці.

“Реальний індикатор буде в лютому-березні, коли оцінять стан озимих. Після цього ціна на зерно і борошно або стабілізується (а іноді і опускається), або йде вгору, тому що зрозумілі перспективи майбутнього врожаю. Але до цього моменту ніхто ціни на зерно рухати не буде “, – запевнив директор асоціації «Борошномели України» Родіон Рибчинський.

У нинішній ситуації рівень цін на борошно не може бути причиною для підвищення цін на хлібобулочні вироби, повідомили в асоціації. З 1 жовтня 2016 року вартість пшениці другого класу зросла лише на 2%, а на пшеницю третього класу – на 1%.

Надалі вартість борошна буде залежати від ціни на зерно 2-го і 3-го класів, які в свою чергу залежать від світових цін.

Читайте також:  Маленька революція: перше в світі синє вино

Джерело.