fbpx
Події
Чи має право на пільгову пенсію жінка, яка виростила чотирьох дітей?

«55 років мені виповнилось у лютому 2017 року. Маю загальний стаж 38 років. 32 з них пропрацювала в польовій бригаді дослідного господарства. Виростила четверо дітей. Чи маю право вийти раніше на пенсію?»

Валентина МАЛЯР, Рівненська область

Повідомляє intermarium з посиланням на visnyk

Статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» визначено, що пенсійний вік жінок, які народилися після 1 квітня 1961-го, становить 60 років. При цьому пенсія за віком призначається за наявності 15 років страхового стажу. Пільгова ж пенсія жінкам призначається за таких умов:

– на час звернення за призначенням пенсії жінка має бути зайнята на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві в колгоспах, державних господарствах, міжгосподарських підприємствах, кооперативах, орендних колективах, а також у селянських (фермерських) та інших господарствах незалежно від форм власності та господарювання;

– жінка повинна виховувати п’ятеро чи більше дітей, причому на час звернення за призначенням пенсії вік п’ятої дитини має бути не меншим від 14 років.

У разі ж якщо жінка працює на постійній роботі в сільськогосподарському виробництві й у неї четверо дітей, права на пенсію за віком на пільгових умовах вона не має.

Читайте також:СКІЛЬКИ ГРОШЕЙ ПОТРІБНО МАТИ, ЩОБ В’ЇХАТИ ДО ЄС: ВИМОГИ КОЖНОЇ КРАЇНИ