fbpx

Чотири найдорожчі дорогоцінні камені в історії

Знайти чистий великий дорогоцінний камінь без вкраплень та каламутності  – величезна удача і справжня рідкість.

Саме тому вартість таких каменів сягає мільйонів і десятків мільйонів доларів США.

Розповімо вам про чотири найдорожчі дорогоцінні камені в історії аукціонних торгів.

4-місце. Смарагд Рокфеллера

У 2017 році на аукціоні Christie’s у Нью-Йорку було продано колумбійський смарагд найвищої якості вагою 18,04 карата, який належав родині Рокфеллерів. За 5,5 мільйонів доларів дорогоцінний камінь купила ювелірна компанія Harry Winston.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Christie’s Jewellery (@christiesjewels)

3-є місце. Сапфір Blue Belle of Asia

Сапфіри вагою понад 100 каратів – це величезна рідкість. А тепер уявіть, що натуральний сапфір Blue Belle of Asia важить цілих 392,52 карати! Він був проданий у 2014 році на аукціоні Christie’s у Женеві за 17,3 мільйона доларів США. Сапфір виявили на Шрі-Ланці ще у 1926 році, його першим власником став Мохамед Мацан Маркар. В 1937 році його викупив автомобільний магнат лорд Наффілд і після цього камінь «зник» з аукціонного світу аж до 2014 року.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Christie’s Jewellery (@christiesjewels)

2-е місце. Рубін Sunrise

У 2015 році на аукціоні Sotheby’s в Женеві було продано кільце Cartier з рідким бірманським дорогоцінним каменем Sunrise вагою 25,59 карата пішло з молотка за 30,3 мільйона доларів США. Рубін став не тільки найдорожчим із проданих в історії, а й встановив найвищу ціну за один карат.

1-е місце. Діамант CTF Pink Star

У квітні 2017 року на аукціоні Sotheby’s у Гонконгу було продано рожевий діамант овального огранювання вагою 59,60 карата за 71,2 мільйона доларів США. За оцінками GIA – Гемологічного інституту Америки, – камінь виявився ідеальним за чистотою та оптичною прозорістю і був віднесений до найрідкіснішого типу – IIA (алмаз практично без домішок, виключно рідкісної підгрупи алмазів, що становить менше 2% усіх каменів).

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Sotheby’s Jewels (@sothebysjewels)

«CTF Pink» було видобуто алмазовидобувною компанією De Beers в Африці в 1999 році. Камінь вагою 132,50 карат знаходився в процесі ограновування та полірування майже два роки. Фахівцям Гемологічного Інституту Америки (GIA) ніколи не доводилося оцінювати бездоганний яскраво-рожевий діамант такого вражаючого розміру, як овальний діамант зі змішаним огранюванням 59,60 карата.

You cannot copy content of this page