fbpx
Дозвілля
Чорна п’ятниця: звідки пішла така назва і що вона означає?

В американській бухгалтерії всі збитки відмічають червоним кольором, а прибутки – чорним.

У останній тиждень листопада з усіх-усюд ми чуємо про знижки. За меншу ціну нам пропонують купити одяг, побутову техніку, косметику та й зрештою – геть усе.

“О так, це ж Чорна п’ятниця”, – згадуємо ми. І хоча традиція знижок у останню п’ятницю листопада віднедавна вкорінилася в Україні, однак походження цього дня нічого спільного з Україною не має.

То чому ж остання п’ятниця листопада називається “чорною”?

Вислів “Чорна п’ятниця” родом із США. У Америці – це п’ятниця, яка приходить наступного дня після традиційного американського Дня подяки. Цього дня повсюди організовують великі розпродажі.

Ще у 1951 році один із американських журналів помітив цікаву тенденцію: після Дня подяки багато працівників брали відгули нібито за станом здоров’я, але насправді хотіли влаштувати собі відпустку з чотирьох днів, для того, щоби походити по магазинах.

Саме в цей період вислів “Чорна п’ятниця” почали вживати американські поліцейські, що були вражені сильними заторами на дорогах. Тому що багато охочих купити все і одразу утворювали великі скупчення на вулицях. Поліцейські у цій ситуації звинувачували продавців.

Також в американській бухгалтерії всі збитки відмічають червоним кольором, а прибутки – чорним. Тому не важко здогадатися, що п’ятниця після Дня подяки – один із найприбутковіших днів року в Америці.

Дуже багато магазинів цього дня відкривають для покупців свої двері дуже рано – з 5-ї години ранку, а деякі працюють ще з опівночі. Саме перші покупці отримують найбільші знижки, з метою заохочення усіх інших.

В США у цей день знижки можуть досягати 80, а то і 90%. Тому любителі шопінгу готуються до нього заздалегідь.