fbpx

Чому в Києві на пошті більше не можна платити за комуналку: всі подробиці

Через конфлікт між “Укрпоштою” та ГІОЦ гроші киян приймають тільки в банках і онлайн.

У столичних поштових відділеннях “Укрпошти” з 1 січня перестали приймати квитанції Головного інформаційного обчислювального центру (ГІОЦ) на оплату комунальних послуг від киян. В оголошеннях, що з’явилися в поштових відділеннях, повідомляється, що ця незручність – тимчасова. Щоправда, коли буде відновлено послугу, невідомо.
Як пояснили “Сегодня” в одному з поштових відділень столиці (всього їх близько 200), київська міськдирекція “Укрпошти” та ГІОЦ не уклали новий договір на послугу оплати платежів за ЖКП. “Ця послуга поки що недоступна. Коли вона відновиться, ми не знаємо”, – сказали в відділенні.
У ГІОЦ цю інформацію нам підтвердили. “Укропошта” виставила нам досить жорсткі умови щодо цього виду діяльності. І вони нам не підходять”, – повідомили в комунальному підприємстві і додали, що оплатити компослуги можна в режимі онлайн на їх сайті і в відділеннях “Приватбанку” і” “Ощадбанку”. У відділеннях “Ощадбанку” було проведено низку техзаходів, щоб прискорити час прийому споживачів”, – розповіли в ГІОЦ.
У мерії поки що не можуть сказати, чи буде відновлено співпрацю з “Укрпоштою”. “Співпраця тривала, поки це було вигідно місту. Зараз “Укрпошта” припинила співпрацю, оскільки закінчився термін дії договору і вони не погодилася на його відновлення”, – пояснили в КМДА. Там додали, що напередодні виходу нових платіжок за ЖКП на будинках будуть розклеєні відповідні оголошення і людям будуть запропоновані альтернативні варіанти оплати компослуг.
Кияни таким змінам не раді. “Прийшла на пошту оплатити рахунок за опалення, але, як виявилося, ці послуги там більше недоступні. Довелося платити з картки через інтернет”, – нарікає киянка Марина Лунушик.
“Це просто знущання! Завжди спокійно платила за”комуналку” на пошті, відділення за два кроки від будинку. А тепер з моїм здоров’ям, та ще й по такому морозу, тільки по банках ходити!” – скаржиться пенсіонерка Валерія Григорівна.
В “Укрпошті” нам пояснили, що тимчасове призупинення прийому платежів зумовлено нерентабельністю співпраці. “За даними нашого аналізу, винагороду від прийнятих від населення платежів, яке отримує за свої послуги міськдирекція “Укрпошти”, не забезпечує покриття витрат на надання таких послуг та є збитковим для компанії. У грудні ми звернулася до ГІОЦ з пропозицією підняти тариф на послуги”Укрпошти” з прийому платежів, але нам відмовили”, – розповіли в “Укрпошті” і додали, що направили на розгляд ГІОЦ оновлений проект договору про прийом платежів.
Проводять навчальні курси з оплати комунальних послуг
Оплатити комунальні послуги городяни можуть не тільки через банківські відділення та на сайті ГІОЦ, а й через сайт столичного Центру комунального сервісу. Для цього достатньо зареєструватися на сайті, вказати номер будинку і квартири, і дані щодо комунальних платежів будуть доступні на сторінці особистого кабінету. Літні кияни, які не зможуть самі розібратися з оплатою комунальних послуг через інтернет, можуть відвідати безкоштовні спецкурси, під час яких їх навчать всіх тонкощів оплати за ЖКП.
Проводяться заняття в центрі навчання “Платформа комфорту”, створеному при Центрі КомСервіс. Щоб записатися на заняття, необхідно на сайті “платформи” вибрати в розкладі занять відповідну лекцію і зареєструватися або звернутися до центру навчання, який знаходиться по вул. Львівській, 57-а (Святошинський район).
“Зараз ми плануємо розробити кілька відеоуроків або дистанційних курсів, щоб кожна людина, не виходячи з дому, могла навчитися платити за компослуги через інтернет”, – розповіли нам в КМДА.

Читайте також:ЯК ЗМІНЯТЬСЯ СУБСИДІЇ В 2017-У

Джерело.

You cannot copy content of this page