fbpx
Без рубрики
Чому українці платять за тепло, яке не отримують (відео)

Через похолодання в Україні вже невдовзі можуть розпочати опалювальний сезон. Теплоенергетики звітують, що вони до цього готові, закупивши достатньо газу та вугілля. Та через зношеність систем українці змушені платити за тепло, яке не потрапляє до їх домівок.

Щоліта традиційно комунальники міняють старі труби та проводять гідравлічні випробування, шукаючи слабкі місця. Інколи самі провокують аварію.

Але труби треба не латати, а замінювати повністю, кажуть у Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг. Адже термін їхньої експлуатації вже давно вичерпаний.

Якщо ми не починаємо займатись реновацією або енергоефективністю, то через 5-7 років наша вся мережа інфраструктури буде каскадом руйнуватись,
– переконаний голова Нацкомісії з енергетики та комунальних послуг Дмитро Вовк.

Читайте також: Хто винен? Дитина вкололася ВІЛ-інфікованим шприцом в дитсадку у Львові (відео)

Через діряві труби велика кількість тепла просто губиться на шляху до будинків. А українці за це платять, бо втрати опалення офіційно закладені в тариф. Наприклад, норма втрат для київських тепломереж становить 14%. Та експерти кажуть, насправді цифри більші.

В Києві втрати в мережах до 20%. З них 13% йде на тариф, тобто платимо ми з вами. Ще частину платить міський або державний бюджет. В магістральних мережах в Данії – 3% втрат,
– розповів екс-міністр ЖКГ України Олексій Кучеренко.

А в “Нафтогазі” перед підготовкою до опалювального сезону, цифри називали взагалі неймовірні.

“Я знаю такі міста, де втрати більше 50%. Це означає, що половина газу, що спалюється, практично викидається в повітрі”, – розповів голова НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв.

В Україні майже 25 тисяч кілометрів теплових мереж. Більшість із них зношені. А замінити труби повністю – дорого. І мають це робити не за рахунок держбюджету, а коштом обленерго. Але монополісти розводять руками – фінансів не вистачає.

Чиновники сподіваються, що встановлення в багатоповерхівках лічильників та опалювальних котлів дозволить мешканцям платити лише за фактично отримане тепло. А в майбутньому планують встановити міні-котельні. Та, виправдовуються, без допомоги міжнародних партнерів нічого не вийде. Бо модернізувати усю систему теплоенергетики в країні коштує близько 5-7 мільярдів євро.

Читайте також: З’явилась інформація, коли в ЄС обговорять безвіз для України

Джерело.

facebook