fbpx

Що важливо зробити, щоб не дати будувати “рускій мір” в нашому домі?

Дискусія про “хороших рускіх” підняла дуже важливу проблему, яка потребує нагального вирішення. Минулого тижня у розмові з чудовою Тетяна Трощинська говорили про війну і майбутнє. І я тоді сказала, що неминучий розпад росії зумовить хвилю російських біженців в Україну. Про нещодавній пост журналістки про “новий рускоязичний мір в Кієвє” і завзяте бажання одного радника надати 300 росіянам українське громадянство також, мабуть, чули.

Найбільш хитрі і підприємливі росіяни вже розуміють, що проєкт “вєлікой росії” закривається. І треба втікати з цього токсичного місця. І Київ – найкращий варіант для побудови “росія 2.0”. Сумнівів у побудові такої нової росії не мають. Задля цього вони навіть будуть готові пов’язати жовто-блакитні стрічки і заспівати наш гімн. Тому вони шукатимуть українських родичів і говоритимуть про відсоток своєї “української крові”.

Нам необхідно якнайшвидше змінити законодавство щодо надання українського громадянства. І мова не тільки про вимоги і необхідність вивчення української мови, історії, успішне здавання іспитів і набір певних документів. Незалежність, яку ми завойовуємо такою високою ціною, має бути підкріплена цінністю нашого громадянства.

Погляньте, як складно набути громадянство в багатьох демократичних і успішних країнах. Люди по 10 років чекають без гарантії його отримання. Навіть у маленькій Домінікані російський гід мені зі сумом говорив: “я лише через 5 років перебування тут і при відсутності правопорушень матиму право (!) отримати громадянство Домінікани. Однак ніколи не матиму права голосувати на виборах. Воно надається лише тим, хто тут народився”.

Українці століттями будували російську імперію. На українських кістках постало її “велічіє”, яке ми зараз нанівець трощимо.

Поряд зі страшним фронтом, де падають бомби і лежать зруйновані міста, йде невидимий, але не менш страшний інформаційний фронт. І перемоги на цьому фронті так само важливі як і звільнені міста.

Ми маємо вимагати у влади змін до законодавства про громадянство, щоб не дати рашистам і нашим манкуртам будувати “рускій мір” вже в нашому домі.

Lidiya Smola

фото ілюстративне

You cannot copy content of this page