fbpx
Дозвілля
Чому пінгвіни ходять до океану строєм?

Кілька разів на добу наші полярники спостерігають цікаву картину: як пінгвіни організованими шеренгами «марширують» до океану, щоб поласувати крилем. Чому вони завжди роблять це гуртом? Таке запитання ми поставили біологу НАНЦ Артему Джулаю й отримали цікаве пояснення.

У воді на пінгвінів чатують хижаки: частіше морські леопарди, рідше косатки. Якщо кинутися за їжею гуртом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард вхопить когось одного, інші спокійно поїдять крилю.

Більше того: нерідко пінгвіни підштовхують одне одного стрибнути першим у воду, адже перший «сміливець» найбільше ризикує стати здобиччю. Тому іноді вони можуть тупцювати на березі до пів години, доки найхоробріший пірне в океан. Тоді вже за ним масово кидаються інші.

Цікаво, що у воді пінгвіни часто намагаються врятувати свого товариша, який потрапив до пащі леопарда. Для цього вони починають «навертати» кола біля хижака, щоб він розчепив щелепу, прагнучи захопити ще одну здобич.

Ось таке цікаве еволюційне пристосування.

відео Олександра Надточія, метеоролога 26-тої УАЕ.

Національний антарктичний науковий центр