fbpx
Без рубрики
Чому не всім пенсіонерам підвищили пенсії у жовтні

Заступниця голови правління Пенсійного фонду Ірина Ковпашко, пояснила деталі розрахунку трудової пенсії.

Як зазначила Ковпашко, для всіх, у кого достатньо трудового стажу, береться єдиний показник середньої заробітної плати 3764,40 грн, множиться на коефіцієнт особистої заробітної плати людини, пише expres

Що вищий цей коефіцієнт, що більша тривалість стажу, то більші в людини розмір пенсії і доплата до неї з жовтня.

Отже, трудова пенсія визначається за такою формулою:

ПЕНСІЯ = СТАЖ × ЗАРПЛАТА

Стаж у вигляді коефіцієнта страхового стажу (Кс) – від 0,15 до 0,75)

Зарплата = 3764,40 гривень × індивідуальний коефіцієнт зарплати (К з.пл.) П = Кс × 3764,40 гривень × К з.пл.

Усі пенсії перераховувались для кожного пенсіонера індивідуально, але за єдиною формулою:

Розмір доплати = Сз × Ікз × Кс – Розмір пенсії до осучаснення.

Сз – розмір середньої зарплати в країні за три роки перед зверненням за призначенням пенсії. Для перерахунку раніше призначених пенсій використовувався показник середньої зарплати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році (середній розмір зарплати за 2014, 2015, 2016 роки).

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду).

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Перерахунок раніше призначених пенсій проводився з коефіцієнтом 1. За словами заступниці голови Пенсійного фонду, до них приходили люди і говорили, що їхня пенсія з жовтня не змінилася.

«Ми їм показували механізм розрахунку пенсій до 1 жовтня і після 1 жовтня, – сказала вона. – Бувало таке, що їм до пенсії раніше додатково нараховувалися, скажімо так, штучні виплати, які не базуються на страхових принципах.

Наприклад, з 1 травня 2012 року людям просто підвищили пенсію на 100 грн». До того ж, додала Ковпашко, пенсія, що призначалась пізніше, є вищою (у 2008 році враховувався показник середньої зарплати 1197,91 грн, а в 2010 – вже 1650,43 грн).

Читайте також: ПІЛЬГИ ДЛЯ ПРОЇЗДУ В ТРАНСПОРТІ, ВИДАВАТИМУТЬ ГРІШМИ – РЕВА

Вона також зазначає, що у людини, яка отримала пенсію в 2010 році, пенсія теоретично могла індексуватися. «Єдина формула все це поглинула. І таким чином, підвищення могло і відбутись, але у зв’язку із тим, що надумані показники було поглинуто, цього не помітно», – пояснила чиновниця.