fbpx

Чому не можна зберігати шлюб лише заради дітей?

Чому не можна зберігати шлюб лише заради дітей

Багато сімей досі разом тільки тому, що ростуть діти. Ну як так дитина залишиться без батька? Насправді цим рішенням ви тільки робите гірше своїй дитині.

У будь-яких відносинах рано чи пізно починаються кризи. Це нормально та природно, нічого ідеального у світі не буває. Але є ситуації, коли всі рішення вже вичерпали себе та партнери розуміють: треба розлучатися.

Але тягнуть із цим місяці і навіть роки, бо в сім’ї є дитина, якій потрібні і мама, і тато.

Частково вони мають рацію: батьки і справді дуже потрібні своїм дітям. Тільки ось зовсім не ті, що зазнають заради них.

Дуже часто доводиться чути, що хтось (частіше жінки, але необов’язково) терпить нестерпні у своїй деструктивності стосунки заради дітей. При цьому така “терпіла” створює собі ореол жертовності.

Найчастіше така жертовність схвалюється суспільством.

Вважається, що дитина обов’язково має зростати у повноцінній сім’ї. При цьому критерієм повноцінності чомусь вважається виключно обліковий склад та спільне проживання батьків.

Що батьки творять один з одним під час цього спільного проживання, не дуже важливо.

Наскільки повноцінно і корисно для дитини постійне з’ясування стосунків, скандали, а то й бійки між батьками, я навіть не обговорюватиму. Але навіть напруга, що приховується, холодність і відчуженість, відсутність кохання і тепла діють на дитячу голову руйнівно.

Батькам важливо засвоїти одну просту річ: діти – емпати, чудово всі відчувають. Приховати від них наявність проблем не вдасться. Вони переживають той самий стрес, що мама та тато. Більше того, у дитячій голові, що не зміцніла, закріплюється стереотип сімейних взаємин, який дитина, ставши дорослою, несвідомо часто копіює у своїй власній сім’ї.

Краще спокійно і цивілізовано розлучитися і не намагатися обдурити дитину, що у тата з мамою все добре, тим більше, що в більшості випадків зробити це не виходить. Пам’ятайте, що навіть живучи нарізно, можна забезпечити дитині належну увагу з боку обох батьків.

Вашим дітям буде набагато легше, якщо вони не бачитимуть нещасних батьків та не стануть учасниками чергового скандалу. Так, мама з татом більше не разом, але вони не кричать, а просто дарують йому свою любов та турботу. Стабільний і щасливий батько може дати дитині набагато більше в емоційному плані.

You cannot copy content of this page