fbpx

Чому не можна використовувати надколений посуд?

4 причини проти використання надколеного посуду

Посуд є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя. Ми використовуємо її для приготування їжі, сервірування столу, насолоди смачною їжею та напоями. Однак коли посуд отримує сколи та тріщини, багато хто з нас не замислюється про можливі наслідки.

У статті розглянемо, чому не можна використовувати надколотий посуд і які небезпеки можуть загрожувати при його застосуванні.

Чому не можна використовувати надколений посуд

Ризик отримання травм

Однією з найбільш очевидних причин, чому не можна використовувати посуд зі сколами та тріщинами, є ризик травм. Коли ви п’єте або їсте з такого посуду, існує небезпека порізатися об гострі краї відколів або дрібні уламки можуть потрапити в їжу. Це не тільки неприємно, але й може спричинити серйозні ушкодження слизової оболонки рота.

Свинець у глазурі

Багато виробів зі скла та кераміки покриваються глазур’ю, що містить свинець. Головна мета свинцю в глазурі – зробити посуд більш міцним і довговічним. Однак, коли посуд пошкоджується, наприклад, при появі сколів або тріщин, існує ризик вимивання свинцю в їжу.

Свинець – токсична речовина, яка може накопичуватися в організмі та викликати серйозні проблеми зі здоров’ям.

Ризик розмноження бактерій та плісняви

Сколи та тріщини на посуді можуть стати відмінними укриттями для бактерій та плісняви. Волога та залишки їжі накопичуються в мікроскопічних тріщинах, створюючи умови для розмноження шкідливих мікроорганізмів. При вживанні їжі з такого посуду ви ризикуєте заразитися різними інфекціями та грибами.

Негативна енергія та прикмети

Окрім наукових аргументів, існує й культурне ставлення до використання надколотого посуду. Багато релігій, духовні практики та народні повір’я розцінюють битий посуд як символ невдачі та негативної енергії.

Наприклад, вважається, що зберігання тріснутого посуду може призвести до фінансових проблем та інших труднощів у житті.

У феншуй також вважається, що надколотий посуд приваблює негативні наслідки та має поганий вплив на енергетику будинку.

You cannot copy content of this page