fbpx
Перейти до вмісту

Чому ми так любимо шоколад?

  • від

Якщо є щось, що майже повсюдно люблять у всьому світі, то це шоколад. Нечасто ви знайдете щось таке, що подобається багатьом людям. Але чому цей смаколик такий улюблений?  Ну, як виявилося, наука насправді може пояснити, чому більшість із нас має таку сильну тягу до цього солодкого.

Наявність хімічних речовин

Однією з причин, чому люди, як правило, божеволіють від шоколаду, є те, що він містить у своєму складі. Наявність таких речовин, як анандамід, тирамін і кофеїн, впливають на ваше бажання цього солодкого, хоча і в невеликих кількостях. Вони діють як стимулятори, даруючи вам невеликі спалахи радості кожного разу, коли ви кусаєте шоколад. Їхній вплив може бути лише мінімальним, але в поєднанні з тим, що ще міститься в шоколаді, вони справді викликають залежність.

Ідеальне поєднання

Двома основними інгредієнтами будь-якої плитки шоколаду є жир і цукор. Зазвичай вони надходять у великій кількості, причому перший становить приблизно 25%, а другий – до 50%. У сукупності вони переважають усе інше в шоколаді та допомагають вивільненню дофаміну в мозку. Не так багато продуктів, де можна знайти ці два інгредієнти в такій високій концентрації, тому деякі люди вважають шоколад таким, до якого сильно звикають.

Незабутній смак

Як не дивно, не лише наявність хімічних речовин та інших інгредієнтів змушує людей шалено любити шоколад. Один лиш факт того, що у вас у роті ласощі, дає людині відчуття задоволення. За словами психолога Девіда Льюїса, дозволивши шматочку шоколаду розтанути на вашому язику, можна значно збільшити частоту серцевих скорочень і активність мозку. Шоколад має такий же вплив, як і чуттєвий поцілунок, тільки ефект триває в чотири рази довше. Отже, коли люди кажуть, що люблять шоколад, вони дійсно це мають на увазі.

Комерційний інтерес

У багатьох випадках тяга людей до шоколаду походить від того, що вони звикли його любити. Наприклад, коли настає лютий місяць, день святого Валентина, шоколад вважається ідеальним подарунком для коханої людини. Під час святкування Великодня та Різдва більшість продуктових магазинів інвестують у різноманітні шоколадні вироби для продажу населенню. Це переконує людей у ​​тому, що ласощі корисні для вживання, що зрештою призводить до масового споживання.

Солодке відчуття

Коли ви їсте шоколад, ваш мозок пов’язує вашу позитивну реакцію з цією їжею. Це означає, що кожного разу, коли ви їсте плитку шоколаду, ваше тіло отримує нову дозу дофаміну, щоб зберегти задоволення.

Звичайно, не тільки вживання шоколаду у вас асоціюється із задоволенням. Такі речі, як запах і вигляд, також можуть спровокувати вивільнення дофаміну, тим самим переконавши вас побалувати себе ще одним кусочком. Навіть просто пройшовши повз місце, де зазвичай зберігають шоколад, це може позитивно вплинути на ваше бажання. Чим більше ви піддаєтеся цим приємним відчуттям, тим сильнішою стає асоціація. Невдовзі ви стаєте залежними від шоколаду і не знаєте, як зупинитися.

Якщо ви думали, що любите шоколад просто тому, що він смачний, можливо, вам доведеться подумати ще раз. Здається, є багато причин, чому люди божеволіють від цього солодкого, і всі вони неминучі.

Позначки:

You cannot copy content of this page