fbpx
Дозвілля
Чому коти так не люблять купатися? Відповідь вас здивує

Більшість домашніх котів не люблять воду і їх дратує, коли вони мокрі. Незважаючи на те, що ці пухнастики дуже чистолюбні, вони все ж не люблять купатися. Коти не будуть гратися зі шлангом і не стрибатимуть у водойму чи басейн, як це роблять собаки.

Але звідки у котів така нелюбов до води?

Відповідь вас здивує: насправді коти просто не звикли бути мокрими.

Адже кішки очищуються самостійно, облизуючи свою шерсть, тому люди зазвичай не знайомлять їх з купанням у воді від малку, як роблять це із собаками.

Ще одним фактором нелюбові котів до води є те, що коли кішки намокають, вода просочується аж до їхньої шкіри. Коти не вміють струшувати з себе воду, як собаки. Це робить їхню шерсть важкою і перезволоженою, вони відчувають себе менш швидкими та спритними – і їм від цьго стає незручно.

Ще одна причина побоювання води – це котячий надзвичайний нюх, що у 14 разів чутливіший за людський. Сильні запахи, пов’язані з шампунями та кондиціонерами, можуть сприяти відразі кішок до купання.

Чи можна привчити пухнастика до води?

Так, можна і треба. Але, якщо ви хочете, щоби ваша кішка любила воду, познайомте її ще кошеням з водними процедурами, покажіть, що вода приємна. В ідеалі кішку потрібно познайомити з водою перш ніж вона досягне 16 тижнів.

Відомо, що коти, які мали позитивний досвід купання, особливо із малого віку, часто люблять воду. Та слід пам’ятати, що знайомити кошеня з водою треба поступово, щоби не завдати пухнастику стресу.