fbpx
Дозвілля
Чому кошенята кусаються і як їх відучити від цієї звички

Усі коти кусаються. І починають це робити, будучи кошеням.

Чому вони так поводяться, які причини провокують тварину на подібну поведінку і чи можна її відучити так робити? На ці запитання є кілька відповідей.

Чому кошенята кусаються?

Кусання – природний для тваринного вчинок. Через укуси кошенята спілкуються, висловлюють свою незгоду з приводу тієї чи іншої ситуації, показують, що вони чимось незадоволені. Природно, що кошеня переносить таку поведінку спілкування з людьми. Адже він не може сказати: «Я більше не хочу, щоб ти мене гладив».

Але його укус часто “каже” саме це. Або «Зверни на мене увагу». Або “Хочу грати”.

Все залежить від ситуації.

Ще одна причина, через яку кошеня кусає руки та ноги господаря, це мисливський інстинкт. Він закладений природою, але сучасний домашній кіт не може реалізувати його природним шляхом. У звичайних умовах маленькі кошенята «полюють» один на одного, потім кішка приносить їм живу мишу, на якій вони вчаться справжньому полюванню.

Кошеня, яке живе з людиною, не має можливості полювати на мишей. Тому роль жертви виконують будь-які предмети, що рухаються. У тому числі руки та ноги людей. Більше того, людина сама посилює ситуацію, заохочуючи таку поведінку. Наприклад, нападає на кошеня рукою.

Проблема в тому, що тварина дуже скоро перетвориться на великого кота з значними зубами та кігтями, які можуть завдати чималої шкоди, особливо маленькій дитині. Та й дорослій людині не хочеться ходити з глибокими подряпинами на руках і покусаними ногами.

Найефективніший спосіб вберегти руки та ноги – не вчити кошеня кусати людину. Але як це правильно зробити?

Пам’ятайте, що кусання – природна дія для тварини. І воно намагатиметься спілкуватися таким чином. Тому ніколи не грайте з котом руками. Для цього використовуйте іграшку. Зараз можна купити багато різних іграшок або знайти в інтернеті ідеї виготовлення своїми руками.

Грайте з кошеням та дорослим котом. Тваринові потрібно реалізувати свої інстинкти та витратити накопичену енергію. Активна щоденна гра з іграшками у цьому допоможе. Якщо не грати з кошеням, то він почне розважати себе сам, полюючи на кінцівки людей, лазячи по шторах та перевертаючи квіти.

Також слід пам’ятати, що тварина може кусатися, якщо їй боляче, страшно чи просто набридли ласки господаря. Завжди звертайте увагу на поведінку свого вихованця, вивчайте його звички та реакції. Це допоможе краще розуміти поведінку кошеня та налагоджувати з ним контакт.

You cannot copy content of this page