fbpx
Події
Чому чорніє срібло: сигнали організму

Буває таке, що улюблена срібна прикраса раптом різко починає чорніти. Як правило, особливих видимих причин тому немає, а срібло все одно чорніє. Причому відбувається це незалежно від того, як давно було придбано або почищено прикрасу. Чому ж так відбувається?

Про різні властивості срібла людство знало вже давно. Всім відомо, що іони срібла сприяють загибелі бактерій, саме тому столові прилади зі срібла дуже цінуються, а в релігійних обрядах використовуються саме срібні речі.

На питання, чому чорніє срібло, народна мудрість знайшла цілком зрозумілу відповідь — порча. Мовляв, потемніло в тебе колечко, значить на тобі вінець безшлюбності, сережки — сильні вроки, а якщо потемнів натільний хрестик, про таке навіть думати не хочеться.

Звичайно, можна вірити і такому трактуванню, але існує більш наукове, а відповідно більш серйозне пояснення тому, чому чорніє срібло.

Справа в тому, що прикраси зі срібла, які ми звикли носити, містять мідь. Під дією вологого повітря, поту та інших зовнішніх факторів мідь окислюється. Саме ж срібло відноситься до благородних металів. Під впливом тих же зовнішніх факторів (вода, вологе повітря) на поверхні срібного виробу утворюється наліт сульфіду срібла, поступово він ущільнюється, і срібна прикраса темніє.

Швидкість, з якою на срібних виробах утворюється наліт, може бути пов’язана як із зовнішніми причинами, до яких можна віднести зміну клімату, підвищену вологість повітря, часті контакти з водою, попадання на виріб певних речовин, так і з внутрішніми процесами організму. Особливо якщо ви носите прикраси зі срібла постійно.

Якщо у вас темніють не всі срібні прикраси, які ви носите, а тільки деякі, значить, справа не в зовнішніх чинниках, а саме у вашому організмі. Причин, чому чорніє срібло, може бути дуже багато, але не варто відразу бити тривогу. Прислухайтеся до свого фізичного стану і зверніть увагу на те, які саме прикраси потемніли.

Найбільше сальних залоз у людини знаходиться на грудях. Тому й чорніють в першу чергу ланцюжки і натільні хрестики. І пов’язано це з підвищеним потовиділенням. Потемніння прикрас на грудях швидше за все вказує на гормональні зміни в організмі. Наприклад, при вагітності. В такому випадку ланцюжок може потемніти дуже швидко, всього за кілька днів.

Крім того, причиною, чому чорніє срібло, може бути сильний стрес, емоційні навантаження або переживання. Все це також відбивається на роботі сальних залоз, а відповідно підвищує потовиділення, чому срібло і темніє. Можливо, срібло потемніло внаслідок прийому лікарського препарату, до складу якого входять сполуки сірки.

Існує версія, що потемніння срібла вказує на неправильну роботу нирок або печінки. На це ж може вказати і посвітління срібла, так як в цьому випадку з потом виділяються речовини, що містять азот, а він надає сріблу блиск. Крім того, зміна кольору срібла може свідчити про проблеми з нервовою системою. А потемніння срібних виробів на певних частинах тіла може розповісти про локальні збої в роботі ендокринної системи.

Є й більш прозаїчне пояснення, чому чорніє срібло: фізичні навантаження, спека, контакт з деякими хімічними сполуками.

Намагайтеся не займатися спортом, не ходити в лазню і не купатися в срібних прикрасах. Це допоможе вберегти їх від потемніння. А якщо і в цьому випадку срібло все ж чорніє, слід приділити увагу своєму здоров’ю.

Читайте також: Найважливіші вітаміни для дітей до 6 років

Джерело.