fbpx
Події
Чому 15 квітня треба бігати подвір’ям за воронами і що необхідно зробити у передвеликодню суботу

У цей день селяни ретельно перевіряли свої запаси у коморах.

У день 15 квітня треба було перевірити насіння та посівні зерна. Прийнято було саме в цей день ганяти ворон на подвір’ї, щоб вони не підлітали близько до домівок. Вважали, що якщо ворона буде каркати над будинком, то буде не вистачати продовольства, бідний врожай і голод.

До 15 квітня у людей все ще залишалися запаси зерна, але, тим не менш, слов’яни намагалися нкономити, але припаси не чіпати. Придатність насіння 15 квітня визначали наступним чином. Часом в засіки потрапляло непросушене зерно, яке протягом зими пріло і виділяло тепло. У результаті, на даху комори сніг танув. Тому, про погане зерно знали заздалегідь і розуміли, що воно непридатне для посіву.

Цьогоріч 15 квітня – Велика або Страсна субота – останній день перед світлим святом Великодня і останній день Великого посту.

Саме у Велику суботу ввечері в церквах починаються великодні служби. Якщо ж не вдається піти до церкви, то все одно не треба лягати спати. У цю ніч обов’язково треба запалити свічку перед іконою Ісуса Христа.

Головним звичаєм Страсної суботи є фарбування та оздоблення яєць. Класичним кольором великодніх крашанок вважається червоний. Але можна фарбувати яйця в будь-який колір. А перше яйце, яке офарбували, віддати треба найменшому в сім’ї.

У Велику суботу триває піст. У цей день можна готувати святкові великодні страви, але їсти їх ще не можна. З самого ранку господині беруться за приготування страв до багатого великоднього столу.

Велика субота – день доброти, примирення і всепрощення. Також у суботу перед Великоднем обов’язково потрібно роздати милостиню всім нужденним, які зустрінуться на шляху.

Народні прикмети на 15 квітня

Крик перепела чується – прикмета того, що буде багатий збір хліба

На південь 15 квітня тягнеться клин журавлів – рік буде неврожайним і невдалим

Глухар кричить – чекай багатого врожаю

Ворони грають у височині – буде ясна і сонячна погода

Весняні води течуть повільно – буде неврожай

Голуби 15 квітня воркують – чекай тепла.

Читайте також:ЯК ПРАВИЛЬНО ЗІБРАТИ ВЕЛИКОДНІЙ КОШИК: З’ЯВИЛАСЯ ІНСТРУКЦІЯ В КАРТИНКАХ

Джерело.